استان اصفهان پنجشنبه ۱۹ اسفند ۱۴۰۰ ۱۶:۱۶ کد خبر :4594

حدود ۵۰ نماینده در موافقت طرح لغو تغییر ساعت کشور ثبت‌نام کرده‌اند

نگرش نیوز – ابوالفضل ابوترابی نماینده مردم نجف‌آباد در مجلس شورای اسلامی گفت: حدود ۵۰ نفر از نمایندگان به عنوان موافق طرح لغو تغییر ساعت رسمی کشور در سامانه مجلس ثبت‌نام کرده‌اند.

وی افزود: طرح لغو تغییر ساعت رسمی کشور به عنوان دومین دستورکار جلسه علنی مجلس در روز یکشنبه هفته آینده مطرح خواهد شد و مورد بحث و بررسی قرار خواهد گرفت.

نماینده مردم نجف‌آباد در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: امروز ۶۸ درصد کشورهای جهان ساعت خود را دیگر تغییر نمی‌دهند و ساعت آنها در تمامی ماه‌های سال ثابت است و پژوهش‌ها توسط تعداد دیگر از دانشگاه‌های معتبر جهان نشان داده که این تغییر ساعت به لحاظ روانی تأثیرات زیادی را بر افراد به ویژه در هفته‌های تغییر ساعت داشته است.

ابوترابی خاطرنشان کرد: تغییر ساعت رسمی کشور که با توجیه اقتصادی انجام می‌شد، عملاً نه تنها از این نظر چندان مفید نبوده بلکه آثار منفی زیادی را از نظر روانی بر افراد در سطح جهان داشته است.

وی در پایان گفت: اولین دستورکار روز یکشنبه هفته آینده مجلس، رسیدگی به مصوبات اعاده شده از شورای نگهبان است و اگر لایحه بودجه سال آینده اعاده از شورای نگهبان در دستورکار نباشد، طرح لغو تغییر ساعت رسمی کشور در دستورکار جلسه علنی مجلس قرار خواهد گرفت.

نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید