استان کردستان پنجشنبه ۱۹ اسفند ۱۴۰۰ ۱۴:۰۲ کد خبر :4585

ثبت نام ۱۳۵ هزار کردستانی در طرح نهضت ملی مسکن

نگرش امروز — عرفان مرادی روز گذشتە در جلسه شورای مسکن استان در گزارشی با اشاره به برنامه ابلاغی ۸۷هزار و۲۳۹ واحد برای استان کردستان اظهار کرد:  تاکنون ۱۳۵ هزار و ۸۳۲ نفر از اهالی شهرهای این استان در طرح نهضت ملی مسکن ثبت کرده  که شهرستان های سنندج با ۴۵ هزار نفر بیشترین تعداد افراد ثبت نامی را به خود اختصاص داده است.

وی در ادامه عنوان: در شهر سقز ۲۴ هزار و ۹۵۴ نفر، قروه ۱۴ هزار و ۱۵۰ نفر و بیجار ۴ هزار و ۵۶۱ نفر ، کامیاران ۱۲هزار، مریوان ۱۰هزار و۳۵۲ نفر، بانه ۵۳۴۲ نفر، دهگلان ۶هزار و۲۲۴ نفر و دیواندره ۹هزار و۶۳۲ نفر با مراجعه به سامانه  برای برخورداری از مزایای این طرح و خانه دار شدن  ثبت نام کرده‌اند.

مرادی اضافه کرد: بر اساس  برنامه ابلاغی  و ارزیابی انجام شده و کسر  سهم واحدهای روستایی، استیجاری، بازآفرینی و واحدهای خصوصی از برنامه ابلاغی برای احداث ۴۲  هزار واحد  باید زمین تامین شود.

مدیرکل راه و شهرسازی کردستان گفت: در  استان کردستان با کمبود شدید زمین مواجه هستیم.

وی ادامه داد: در مجموع از ثبت نامی های مراحل اولیه که تایید نهایی شده اند تاکنون هفت هزار وعرفان مرادی روز چهارشنبه در جلسه شورای مسکن استان در گزارشی با اشاره به برنامه ابلاغی ۸۷هزار و۲۳۹ واحد برای استان کردستان  گفت:  تاکنون ۱۳۵ هزار و ۸۳۲ نفر از اهالی شهرهای این استان در طرح نهضت ملی مسکن ثبت کرده  که شهرستان های سنندج با ۴۵ هزار نفر بیشترین تعداد افراد ثبت نامی را به خود اختصاص داده است.
وی در ادامه اظهار داشت: در شهر سقز ۲۴ هزار و ۹۵۴ نفر، قروه ۱۴ هزار و ۱۵۰ نفر و بیجار ۴ هزار و ۵۶۱ نفر ، کامیاران ۱۲هزار، مریوان ۱۰هزار و۳۵۲ نفر، بانه ۵۳۴۲ نفر، دهگلان ۶هزار و۲۲۴ نفر ودیواندره ۹هزار و۶۳۲ نفر با مراجعه به سامانه  برای برخورداری از مزایای این طرح وخانه دار شدن  ثبت نام کرده اند.
مرادی اضافه کرد:  بر اساس  برنامه ابلاغی  وارزیابی انجام شده و کسر  سهم واحدهای روستایی، استیجاری  ، بازآفرینی و واحدهای خصوصی از برنامه ابلاعی برای احداث ۴۲  هزار واحد  باید زمین تامین شود.
مدیرکل راه و شهرسازی کردستان گفت:  در  استان کردستان  با کمبود شدید زمین  مواجهیم .

وی ادامه داد:  در مجموع از ثبت نامی‌های مراحل اولیه که تایید نهایی شده‌اند تاکنون هفت هزار و ۴۰۰ نفر واریز وجه انجام دادند که از این تعداد تا به امروز برای پنج هزار و ۵۰۰ نفر زمین تامین شده است.

مرادی ادامه داد: در سنندج سه هزار و ۱۸۰ نفر وجه را واریز کردند که تاکنون برای ۲ هزار و ۵۰۰ نفر از این افراد زمین تامین شده است و  برای ۶۸۰ نفر دیگر هم  زمین در حال تهیه بوده و مراحل اولیه و دریافت پیش سند انجام  شده و به زودی برای احداث واحد مسکن این افراد اختصاص داده می شود.

وی یادآور شد: در راستای طرح اقدام ملی و نهضت ملی مسکن در استان تاکنون بیش از یک هزار و ۳۰۰ پروانه احداث  صادر شده و یک هزار و ۳۰۰ پروانه دیگر در حال احداث است. ۴۰۰ نفر واریز وجه انجام دادند که از این تعداد تا به امروز برای پنج هزار و ۵۰۰ نفر زمین تامین شده است.

مرادی ادامه داد: در سنندج سه هزار و ۱۸۰ نفر وجه را واریز کردند که تاکنون برای ۲ هزار و ۵۰۰ نفر از این افراد زمین تامین شده است و  برای ۶۸۰ نفر دیگر هم  زمین در حال تهیه بوده و مراحل اولیه و دریافت پیش سند انجام شده و به زودی برای احداث واحد مسکن این افراد اختصاص داده می‌شود.

وی یادآور شد: در راستای طرح اقدام ملی و نهضت ملی مسکن در استان تاکنون بیش از یک هزار و ۳۰۰ پروانه احداث  صادر شده و یک هزار و ۳۰۰ پروانه دیگر در حال احداث است.

نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین اخبار