اقتصادی شنبه ۱۴ اسفند ۱۴۰۰ ۱۴:۱۶ کد خبر :4475

میزان دستمزد کارگران در سال ۱۴۰۱ هفتۀ آینده اعلام خواهد شد

نگرش نیوز – هادی ابوی نمایندهٔ کارگران در شورای عالی کار در خصوص دستور جلسه شورای عالی کار که امروز شنبه چهاردهم اسفندماه به جهت تعیین دستمزد کارگران در سال ۱۴۰۱ تشکیل خواهد شد، گفت: امروز ادامه گفت‌وگوی جلسه قبل انجام خواهد شد و در حقیقت تعیین روش تعیین دستمزد کارگران برای سال آتی موردبررسی قرار خواهد گرفت.

وی با اشاره به این موضوع که رقم سبد معیشت کارگری مشخص‌شده و نمایندگان سه گروه کارگری، کارفرمایی و دولت در شورای عالی کار این رقم ۸ میلیون و ۹۷۵ هزارتومانی را تأیید کرده‌اند، افزود: تورم ۴۱ درصدی سال ۱۴۰۰ را نیز طبق آمار بانک مرکزی قبول داریم و فقط تورم انتظاری برای سال ۱۴۰۱ جای بحث دارد.

به گفتهٔ دبیر کل کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگران کشور، روش افزایش دستمزد و اینکه میزان افزایش در حداقل دستمزد به‌ طور ثابت منظور شود و یا در پرداخت مزایا دیده شود زمینه گفت‌وگوی امروز در جلسه شورای عالی کار خواهد بود.

نمایندهٔ کارگران در شورای عالی کار در پایان عنوان کرد: درنهایت ۲۱ اسفندماه سال جاری که برای تشکیل آخرین جلسه شورای عالی کار در سال ۱۴۰۰ پیش‌بینی‌شده است فکر می‌کنم این شورا ان‌شاءالله میزان حداقل دستمزد کارگران در سال ۱۴۰۱ را تعیین و اعلام خواهد کرد.

نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین اخبار