استان خوزستان یکشنبه ۸ اسفند ۱۴۰۰ ۱۴:۵۱ کد خبر :4374

برای منشا ریزگردهای خوزستان چاره‌اندیشی شود

نگرش نیوز – سید کریم حسینی عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با اشاره به وقوع ریزگرد در هفته‌های اخیر در خوزستان اظهار کرد: ریزگردهایی که در چند وقت اخیر در شهرهای خوزستان شاهد آن هستیم برای مردم استان مشکل‌ساز شده است؛ هرچند که عمده منشا این ریزگردها خارجی بوده است.

وی افزود: مسئولان کشور باید در بحث منشا خارجی ریزگردهای خوزستان چاره‌ای بیاندیشند و با کشورهای همسایه به ویژه کشور عراق رایزنی‌هایی داشته باشند که نتیجه آن حل مشکل ریزگردهای استان باشد.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی گفت: البته باید به این نکته توجه داشت که منشا برخی از گردوخاک‌های خوزستان، کانون‌های محلی و داخلی است و باید به حل این معضل نیز توجه جدی شود.

حسینی عنوان کرد: باید به بحث بودجه منابع طبیعی و پروژه‌هایی که در سال‌های اخیر در بحث مهار ریزگردها در دستور کار قرار داشته است، توجه ویژه شود تا اقدامات صورت بگیرد و  اقدامات در این حوزه نیمه تمام و رهاشده باقی نمانند و شاهد اثرگذاری هزینه‌های انجام شده در بحث مهار ریزگردها باشیم.

وی ادامه داد: اگر به این مسایل و مهار کانون‌های ریزگرد داخلی بی توجه باشیم، قطعا مجددا شاهد وقوع ریزگردها از این کانون‌ها خواهیم بود که این مساله برای مردم استان بسیار مشکل‌ساز است.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی گفت: توجه به حل مساله ریزگردها در خوزستان مساله‌ای است که باید به جد در دستور کار مسئولان کشور قرار گیرد و به شکلی عمل شود که نتایج آن برای مردم قابل لمس باشد.

نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین اخبار