استان آذربایجان شرقی دوشنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۲:۵۲ کد خبر :432

برخی از قوانین مصوب مجلس با «جهش تولید» مغایرت دارد

نماینده منتخب مردم اهر و هریس در مجلس یازدهم گفت: اغلب قوانین مصوب مجلس با همدیگر در تضاد هستند و حتی برخی از قوانین کلاً با «جهش تولید» مغایر است لذا اصلاح قوانین را جزو اولویت‌های مجلس یازدهم می‌دانیم.

نماینده منتخب مردم اهر و هریس در مجلس یازدهم گفت: اغلب قوانین مصوب مجلس با همدیگر در تضاد هستند و حتی برخی از قوانین کلاً با «جهش تولید» مغایر است لذا اصلاح قوانین را جزو اولویت‌های مجلس یازدهم می‌دانیم.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اهر، احمد محرم‌زاده در نخستین نشست خبری با خبرنگاران و فعالان فضای مجازی اهر و هریس که در باشگاه فرهنگیان اهر برگزار شد، اظهار داشت: متاسفانه به دلیل شیوع ویروس کرونا آن‌طور که باید و شاید نتوانستیم در اجتماعات مردمی حضور داشته باشیم و این ویروس عملاً مانع از اجرای برخی برنامه‌هایمان شد لذا این جلسه اولین نشست با اصحاب رسانه اهر و هریس است.

وی با اشاره به این‌که خبرنگاران و اصحاب رسانه همیشه در مظان اتهام هستند، افزود: حق نویسی و دفاع از حقوق مردم از رسالت‌های خبرنگاران بوده و حتی اگر هم تحت فشار باشند به قطع یقین می‌دانم باز از حق و حقوق مردم دفاع می‌کنید.

نماینده منتخب مردم اهر و هریس در مجلس یازدهم با ذکر اینکه مدیری که نتواند خواسته‌ها و انتظارات ما را در رابطه با خدمتگزاری به مردم برآورده کند لزومی به همکاری نمی‌بینیم، گفت: در کل باید شایسته‌سالاری در اولویت باشد، شاید کسی در ستاد محرم‌زاده کاری نکرده ولی اگر شایسته باشد چه ایرادی دارد از او استفاده کنیم؟

وی تصریح کرد: روال به گونه‌ای شده که برخی وادار می‌کنند که نماینده در هر اموری دخالت کند در حالی که وظیفه نماینده مجلس چیز دیگری است، بنده نیز اخیراً در نشست نمایندگان شمالغرب کشور مطرح کردم که اغلب قوانین مصوب مجلس با همدیگر در تضاد هستند و حتی برخی از قوانین کلاً با «جهش تولید» مغایر است لذا اصلاح قوانین را جزو اولویت‌های مجلس یازدهم می‌دانیم.

نماینده منتخب مردم اهر و هریس در مجلس یازدهم گفت: معتقدم در مجلس یازدهم باید بیشتر در موضوع نظارت تمرکز کنیم و در عین حال نفس‌مان را آلوده نکنیم. زمانی موفق خواهیم بود که مانع از هوای نفسمان شویم یعنی که اجازه ندهیم یک مدیر مجموعه یا نهادی بر نماینده غلبه کند.

محرم‌زاده بابیان این‌که ثبت جهانی بقعه شیخ شهاب الدین اهری را با جدیت دنبال می‌کنیم، گفت: بقعه شیخ شهاب الدین اهری یکی از بزرگ‌ترین بناهای تاریخی استان و کشور است، بنا داریم تا قدم در راه ثبت جهانی این بقعه برداریم در حالی که تاکنون در این خصوص اقدامات قابل توجهی صورت نگرفته است.

وی تاکید کرد: اخیراً در دیدار با مدیران یکی از ادارات واقع در محوطه بقعه شیخ شهاب الدین اهری تاکید کردم که باید در راستای ثبت جهانی این مکان تاریخی، اداره خود را خارج کند چون در پیگیری این موضوع کاملاً مصمم هستم.

نماینده منتخب مردم اهر و هریس در مجلس یازدهم، برگزاری جشنواره‌های فرهنگی و هنری از جمله جشنواره سراسری تئاتر کوتاه ارسباران و ورنی را ضروری دانست، گفت: جشنواره سراسری تئاتر کوتاه ارسباران از جمله برنامه‌های فرهنگی منطقه ارسباران است و حتماً باید برای رشد و شکوفایی منطقه‌مان از برنامه‌های فرهنگی و هنری حمایت کنیم.

محرم‌زاده اضافه کرد: مجلس یازدهم بایستی از روزهای ابتدایی به فکر درآمد، معیشت و اقتصاد مردم باشد چراکه به عنوان مثال بیکاری جوانان از معضلات اصلی اهر و هریس است.

وی با تاکید بر این‌که پاسخ به اعتماد مردم در انتخابات را می‌توانیم با توجه و تلاش برای رفع مشکلات آنها بدهیم و این مهم جزو انتظارات مردم است، گفت: مردم در انتخابات مجلس یازدهم علی‌رغم تمامی مشکلات و مسائل در پای صندوق‌های رأی حاضر شدند تا در تعیین سرنوشت کشور سهیم باشند و از طرفی هم پاسخ یاوه‌گویی‌های دشمنان را بدهند، در این رابطه بایستی ما به عنوان نماینده مردم به اعتماد مردم پاسخ مثبتی همچون رفع مشکلات و معضلات دهیم.

نماینده منتخب مردم اهر و هریس در مجلس یازدهم گفت: تمرکزگرایی در گذشته باعث شده تا اغلب مناطق از حیث وجود زمینه‌های توسعه‌ای همانند صنعت محروم بماند و نباید انتظار داشت دولت در شرایط فعلی در شهرستان‌های محروم کارخانه یا واحد تولیدی و صنعتی ایجاد کند، به عبارتی اهر و هریس در زمانی که می‌توانست صاحب صنعت شود تمرکزگرایی در کلان‌شهرها مانع این امر شد.

محرم‌زاده با اشاره به این‌که بیکاری جوانان از معضلات اصلی خانواده‌های اهری و هریسی است، گفت: مهم‌ترین مشکل ما در اهر و هریس، درآمد کم، نبود تولید و بیکاری جوانان است در حالی که کسی منکر خدمات نظام جمهوری اسلامی نیست اما متاسفانه در مقایسه با نقاط دیگر کشور می‌توانیم بگوییم اهر و هریس محروم مانده است.

وی در ادامه اظهار کرد: قول‌هایی از مدیرعامل شرکت ملی مس ایران برای توسعه معادن اهر و هریس گرفته‌ام و معتقدم با استفاده از این زمینه‌ها می‌توانیم اشتغال برای جوانان ایجاد کنیم و همچنین قول‌هایی نیز برای فعال‌سازی معدن سوناجیل هریس گرفته‌ام که برای تحقق این وعده‌ها تا حصول نتیجه پیگیر خواهم بود.

نماینده منتخب مردم اهر و هریس در مجلس یازدهم بر لزوم پیگیری برای ایجاد دانشکده علوم پزشکی در اهر تاکید کرد و افزود: دانشکده پرستاری اهر بعد از مدتی تعطیل و به کلی فراموش شده است اما ما به این دانشکده‌ها بسنده نمی‌کنیم بلکه پیش نیاز تمامی پیشرفت حوزه بهداشت و درمان اهر این است که دانشکده علوم پزشکی در این شهرستان راه اندازی شود که جزو مطالبات مردم است.

محرم‌زاده یادآور شد: اگر مسئولی تا دیروز مقابل محرم زاده بود و در مسیر مخالف من حرکت کرد اگر امروز برای مردم کار کند ما با آن مدیر یا مسئول اختلافی نداریم و به تمامی مدیران و مسئولان می‌گوییم همه باید در خدمت مردم باشیم.

وی در پایان با بیان اینکه ارتقاء فرمانداری اهر را به فرمانداری ویژه پیگیری می‌کنم، خاطرنشان کرد: من به شخصه به یاری همگان از جمله اصحاب رسانه نیاز دارم و عمیقاً اعلام می‌کنم هم مشتاق پیشنهادات و هم مشتاق انتقادات هستم.

نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین اخبار