استان کردستان چهارشنبه ۴ اسفند ۱۴۰۰ ۱۸:۱۷ کد خبر :4258

دلیل تخلفات در شهرداری ها، عدم تثبیت مدیریت شهری است

نگرش امروز _ مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری کردستان گفت: عدم تثبیت مدیریت شهری یکی از آسیب های جدی در شهرهای استان و یکی از دلایل تخلفات در شهرداری ها است

جمشید اسدی روز چهارشنبه در نشست با فرماندار، رییس و اعضای شورای اسلامی شهر سقز افزود: تغییرات پی در پی در انتصاب شهرداران در شهرهای استان باعث ولنگاری و تخلفات در این نهاد شد.

وی با بیان اینکه، نارضایتی از مجموعه مدیریت شهری در وهله اول متوجه شورا و سپس شهرداری، فرمانداری، استانداری و وزارت کشور است بر همدلی و هماهنگی شورا در راستای تصمیم سازی مناسب برای شهردار تاکید کرد.

مدیر کل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری کردستان گفت: اعضای شورا اسلامی باید به خاطر حرمت به اعتماد و جایگاه رای مردم از منویات خویش بگذاند و برای توسعه شهری گام بردارند.

اسدی با اشاره به دغدغه ها شهردار سقز مبنی بر تبدیل وضعیت نیروهای این نهاد افزود: بر اساس درخواست استاندار کردستان در سفر اخیر وزیر کشور به سنندج ۱۰ درصد نیروها بر اساس شرایط تبدیل وضعیت خواهند شد.

وی واگذاری حجمی خدمات شهرداری را بر اساس مصوبه هیات وزیران و قانونی برشمرد و افزود: این اقدام به صرفه و صلاح شهرداری و شهر است.

مدیر کل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری کردستان یادآور شد: این نشست در راستای بررسی عملکرد شوراها و شهرداری، بررسی خلاهای قانونی قانون شوراها رصد مسایل و مشکلات و رایزنی و هم اندیشی برای رفع چالش ها و هم افزایی برای خدمت بیشتر به مردم است.

فرماندار سقز هم اظهار داشت: تامین اهداف بلندمدت توسعه ای شهر در گرو شورای هماهنگ و شهردار مصمم است.

کامیل کریمیان افزود: شهر سقز ظرفیت های مناسب توسعه و سرمایه گذاری را در حوزه های مختلف چون گردشگری و دسترسی به امکانات شهری، داراست که باید برای دعوت از سرمایه گذاران، مجموعه مدیریت شهری و به ویژه شورا و شهرداری بیشتر تلاش کنند.

کریمیان یکی از مشکلات جدی است که نه تنها باعث اِخلال در امور شهری بلکه ریسک سرمایه گذاران برای سرمایه گذاری در سقز را نیز پایین آورده است.

وی اضافه کرد: جذب سرمایه گذار برای توسعه شهر، خاتمه دادن و به اتمام رساندن پروژه های ناتمام عمران شهری، نیازمند همت جدی و همراهی اعضای شورا با شهردار است.

کریمیان با عنوان اینکه، گروه گرایی و دسته گرایی در کار جمعی و کار برای مردم، ره به بطلان است، خطاب به اعضای شورا و شهردار گفت: ما همه مدافع صرفه و صلاح و منافع شهر و شهرداری هستیم.

وی یادآور شد: اعضای شورا باید ضمن داشتن تضارب و اختلاف آراء، به دنبال منافع شهرداری و شهر باشد.

رییس شورای شهر سقز هم با بیان اینکه بودجه پیشنهادی شهرداری برای سال ۱۴۰۱ مناسب و در کلیت موافق این بودجه هستیم اضافه کرد: لایحه درآمدی بودجه بازنگری خواهد شد و امیدواریم بودجه تحقق پیدا کند.

در این نشست شهردار و اعضای شورا اسلامی سقز پیرامون نقش رسانه ها در توسعه شهری، اهمیت شفافیت در بودجه، ایجاد درآمد پایدار برای شهرداری، اهمیت اختلاف و تضارب آرا و حفظ وحدت برای خدمت، بلوک بندی شهر در بحث تخلفات شهرداری و پیشگیری از تخلفات ساخت و ساز تاکید کردند.

نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین اخبار