استان تهران جمعه ۲۲ بهمن ۱۴۰۰ ۱۳:۲۲ کد خبر :4026

پیروزی انقلاب اسلامی اوج مردم باوری امام بود

نگرش امروز – محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی در سالروز پیروزی انقلاب اسلامی و یوم‌الله ۲۲ بهمن با حضور در نماز جمعه مشهد مقدس گفت: سلام و درود می‌فرستیم بر شهدا و امام شهدا. شهدایی که تا آخرین لحظه زندگی خودشان و تا آخرین قطره خونشان تردیدی در راهشان و هدفشان که احیای اسلام و عزت مسلمین بود، ایجاد نشد.

وی بیان داشت: همچنین به امام (ره) شهدا درود می‌فرستم، این مرد الهی، این مردی که جز برای خدا کلامی نگفت و جز در راه خدا گامی برنداشت، امامی که به سنت‌های الهی ایمان داشت و خداباوری او در اوج بود.

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه امام به مردم باوری، باور عمیق قلبی داشت، ادامه داد: امام (ره) به راه، مسیر و توانایی خودش اعتماد و اعتقاد داشت.

قالیباف تاکید کرد: وقتی که می‌گوییم امام (ره) به سنت‌های الهی اعتقاد و باور داشت، معنی‌اش این است که این مرد الهی در ۱۵ خرداد ۴۲ در مقابل رژیم مستبد و مورد حمایت استکبار ایستاد و یک‌تنه قیام کرد، این در حالی بود که در حوزه و دانشگاه و بسیاری از افراد نخبه جامعه به ایشان توصیه می‌کردند مبارزه با طاغوت معنی ندارد – امکانات و سربازی وجود ندارد -، اما امام (ره) با ایمان به سنت‌های الهی، که سنت‌های الهی نه تبدیل می‌شوند و نه تاویل و هیچ تغییری تا ابد پیدا نخواهند کرد، با این ایمان مسیر خودش را ادامه داد.

وی افزود: وقتی معقتدیم امام (ره) مردم‌باور و تکیه‌اش بعد از خدا به مردم است، به این دلیل است که امام (ره) در جریان مبارزه خود با طاغوت هیچ کدام از روش‌ها و گروه‌های مسلحانه را نپذیرفت و فقط با مردم سخن گفت و فقط با مردم حرف زد و نهایتا این اتفاق افتاد و در ادامه مردم به صحنه آمدند.

قالیباف با بیان اینکه پیروزی انقلاب اسلامی اوج مردم باوری امام (ره) بود، اظهارداشت: امام (ره) با وجود حمایت‌های آمریکا از رژیم پهلوی و بدون نگاهی به شرق و شوری سابق، انقلاب را به پیروزی رساند.

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه پیروزی انقلاب اسلامی نماد مردم باوری و خودباوری امام بود، بیان داشت: این مصداق گفته ما می‌توانیم حضرت امام خمینی (ره) است لذا این‌ها ارکان انقلاب اسلامی، آرمان‌ها و باور‌های انقلاب اسلامی بود.

وی با بیان اینکه روز ۲۲ بهمن که روز یا یوم‌الله و روز ذکر و یاد آوری است، ادامه داد: امام (ره) یک حقیقت زنده است و انقلاب اسلامی یک باور بالنده‌ای است که هر روز با عظمت‌تر و با شکوه‌تر پیش می‌رود و این تنها یک حرکت نمادین و نمایشی نیست، بلکه یک باور حقیقی و یک حقیقت همیشه زنده است.

وی با بیان اینکه ما دو رکن سنت‌های الهی و مردم باوری را بعد از انقلاب اسلامی هم می‌بینیم، بیان داشت: ما دوران دفاع مقدس را یادمان هست. در دوران دفاع مقدس همین دو رکن و همین دو باور، یعنی باور به سنت‌های الهی ما را به پیروزی رساند.

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه طبق گفته مقام معظم رهبری در مبحث جهاد تبیین، رشادت‌ها در دوران دفاع مقدس باید به جوانان گفته شود، اظهارداشت: جوانان باید بدانند مبانی و جهت‌گیری ما در کجا‌ها است و اگر امروز دچار مشکلات جدی و چالش‌های جدی هستیم، این چالش‌ها از کجا به وجود آمده است؟ و این اشکالات چه رابطه و نسبتی با انقلاب اسلامی دارد؟ لذا این‌ها مهم است که ما در جهاد تبیین به آن توجه کنیم.

قالیباف تصریح کرد: بنی صدر در ابتدای دوران دفاع مقدس که رئیس جمهور بود، باور و اعتقادی به سنت‌های الهی نداشت. باور آن این بود که اگر می‌خواهیم به دشمن تا بن دندان مسلح بتازیم، باید توانمان حداقل سه برابر دشمن باشد، لذا بنی‌صدر به دشمن حمله نمی‌کرد و حرکتی انجام نمی‌داد و نهایتا گفت که از دستمان کاری بر نمی‌آید و می‌گفت ما باید زمان بخریم تا ببینیم چه خواهد شد و به دنبال برقرار کردن یک آتش‌بس بود. اما روزی که حضرت امام فرماندهی را برعهده گرفتند، فقط چند هفته بعد، محاصره آبادان اتفاق افتاد و حصر آبادان شکست.

نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید