استان همدان جمعه ۱۵ بهمن ۱۴۰۰ ۲۲:۰۴ کد خبر :3933

غیرعادلانه تقسیم شدن بودجه استان‌ها باعث مهاجرت می شود

نگرش امروز – فتح الله توسلی عضو کمیسیون اقتصادی مجلس و رییس کمیته دیپلماسی اقتصادی ضمن انتقاد از نحوه تخصیص اعتبارات بین استان‌ها و شهرستان‌ها در سطح کشور بویژه در لایحه بودجه گفت: تقسیم اعتبارات بین استان‌ها و شهرستان‌های مختلف با پیوست عدالت همراه نیست و متأسفانه نگاه کلان به توسعه متوازن کشور درآن دیده نمی شود.

وی ادامه داد: بی‌عدالتی در تقسیم اعتبارات استانی در حالی است که رهبر معظم انقلاب در بیانیه گام دوم انقلاب و در بیانات دیگر بر رعایت عدالت و توزیع عادلانه امکانات و ثروت در کشور تاکید داشته‌اند.

نماینده مردم بهار و کبودرآهنگ در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: در مواردی مشاهده می کنیم که شهرستانی که نماینده‌اش رئیس یکی از کمیسیون‌های مجلس باشد و یا وزیر و یا فردی از آن شهرستان در کابینه حضور داشته باشد، اعتبارات بیشتری دریافت می‌کنند و در کنار آن شهرستان‌هایی هم اعتبار لازم را‌‌‌‌‌‌‌‌ دریافت نمی‌کنند.

وی افزود: این نوع توزیع اعتبارات یا امکانات در کشور و بی توجهی به مناطق محروم به دلیل ایجاد توسعه نامتوازن درکشور و بی عدالتی عملا در آینده به معضلات و مشکلات کشور اضافه می کند زیرا به دلیل فقدان امکانات و زیرساختها مناطقی که در تولید نقش دارند به شهرهای بزرگتر مهاجرت می کنند و علاوه برکاهش تولید مشکلات حاشیه نشینی و آسیبهای اجتماعی و امنیتی ایجاد می شود.

توسلی خاطرنشان کرد: پیوست یک بودجه کل کشور شاخص خوبی برای دیدن نوع نگاه سازمان برنامه و بودجه به کشور است و می بینیم که در حالی که برخی شهرستان ها با پروژه های متعدد صدها وهزاران میلیارد اعتبار را از آن خود کرده اند برخی برخی شهرستان ها مانند حوزه انتخابیه بهار و کبودراهنگ یک پروژه مهم در پیوست یک وجود ندارد.

وی افزود امیدواریم همکاران در کمیسیون تلفیق و مسئولان محترم سازمان برنامه و بودجه این روند را اصلاح کنند.

نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین اخبار