استان کردستان دوشنبه ۱۱ بهمن ۱۴۰۰ ۱۷:۴۱ کد خبر :3819

افتتاح کارخانه کنسانتره آهن در بیجار_۱۲۰۰ نفر شاغل می شوند

نگرش امروز _ علی اکبر ورمقانی فرماندار بیجار گفت؛ خوشبختانه با پیروزی انقلاب اسلامی در سطح کشور خدمات و کارهای بسیاری در بخش های مختلف انجام گرفته است که این پیشرفت ها باید اطلاع رسانی شود.

ورمقانی عنوان کرد: برای برگزاری هرچه بهتر برنامه های دهه فجر انقلاب اسلامی امسال ۲۴ کمیته کشوری، ۱۸ کمیته استانی و ۱۳ کمیته شهرستانی وظیفه برگزاری برنامه های این ایام را برعهده دارند.

وی در ادامه سخنان خود به برخی از طرح های قابل افتتاح و بهره برداری در شهرستان بیجار اشاره کرد و افزود: طبق برنامه ریزی های انجام گرفته در دهه فجر امسال بیش از هزار میلیارد ریال اعتبار برای افتتاح، بهره برداری، کلنگ زنی در سطح بیجار در نظر گرفته شده است.

فرماندار بیجار خاطرنشان کرد: این اعتبارات در بخش های صنعتی، کشاورزی، آبخیزداری، توسعه راه های روستایی، گازرسانی، آبرسانی، برق در سطح شهرها و روستای های این شهرستان صرف شده است.

ورمقانی اظهار کرد: یکی از طرح های مهم و تأثیرگذار در بحث اشتغال در بیجار، بهره برداری از کارخانه کنسانتره آهن در این شهرستان است که با افتتاح این طرح گام بزرگی در راستای تکمیل زنجیره فولاد بیجار برداشته می شود.

وی اعتبار این طرح را بالغ بر دو هزار میلیارد ریال عنوان کرد و افزود: در این طرح برای ۲۰۰ نفر به صورت مستقیم اشتغالزایی خواهد شد و یک هزار نفر در شهرستان بیجار به صورت غیرمستقیم از مزایای این طرح بهره مند می شوند.

فرماندار بیجار در بخش دیگری از سخنان خود به برخی از برنامه های فرهنگی، ورزشی و اجتماعی در این شهرستان اشاره کرد و گفت: به مناسبت سالروز ورود تاریخی حضرت امام خمینی (ره) به ایران اسلامی و اولین روز از دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی، رژه خودرویی در شهر بیجار برگزار می شود.

ورمقانی ادامه داد: دیدار با امام جمعه، خانواده معظم شهدا و غبارروبی مزار شهدا از دیگر برنامه های گرامیداشت ایام الله دهه فجر در این شهرستان است.

نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین اخبار