استان اصفهان پنجشنبه ۳۰ دی ۱۴۰۰ ۱۳:۰۳ کد خبر :3367

بدون سوخت مازوت هم اصفهان در شرایط بحرانی آلاینده‌ها قرار دارد

مهدی طغیانی

نگرش امروز – مهدی طغیانی نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی در خصوص هوای پاک اظهار داشت: ما باید با کمک کارشناسان دانشگاهی و دستگاه‌های مختلف به موارد مهمی برسیم که اگر پیگیر آن‌ها شویم اتفاقات بزرگی در حوزه آلودگی رخ دهد.

وی ادامه داد: هرمنبع ریز و درشت تولیدکننده آلاینده تاثیرات خود را دارد پس نمی‌توان گفت هیچ موردی بی‌تاثیر نیست ولی بدون شک بعضی از آلاینده‌ها بوده که در افزایش آلودگی هوا موثرتر هستند و اگر به این موارد رسیدگی شود هوای اصفهان تسکین جدی پیدا خواهد کرد.

او گفت: من به عنوان نماینده مجلس، حیث نظارتی خود بر اجرای قانون را یافتن راهکارهای کاهش آلودگی هوا و پیگیری آن می‌دانم تا با جمع‌بندی نظر کارشناسان به اتفاق نظر مثبتی برسیم.

وی افزود: ما همیشه می‌گوییم مشکلات وجود دارد و به طور مثال از اختلالات کارخانه‌های مختلف در حوزه‌های شهری صحبت می‌کنیم اما با بررسی‌های صورت گرفته تعدادی از مراکز متخلف پیگیری و پلمب شدند و متوجه شدیم که آن فعالیت‌ها کماکان درحال انجام است، پس باید شبانه‌روز مانیتورینگ بازرسی وجود داشته باشد.

طغیانی تصریح کرد: همچنین ما نمی‌خواهیم اشتغال را از بین ببریم اما در حوزه آلاینده‌ها دچار یک مسئله بروکراسی عجیب و غریب شده‌ایم که حل مسئله نمی‌شود و درعین حال قبح برخی از فعالیت‌های مختلف ریخته که از نظر من باید حداقل برای مردم آگاه‌سازی و گزارش پرونده‌ها به اطلاع آن‌ها رسیده شود.

وی ادامه داد: اینکه ما ندانیم چه‌کاری باید انجام دهیم و به چه هدفی برسیم خود معضل جامعه بوده و این موضوع در کنار مسئله آلاینده‌ها وقتی قرار می‌گیرد باید درنظر داشت که آلودگی هوا یک مسئله نتیجه گرا بوده و فرایند‌گرا نیست چون در این معضل نتیجه مهم است. اگر هزاران فعالیت انجام دهیم تا آلودگی هوا برطرف شود ولی شاخص آلاینده‌ها تغییری نکند، فایده‌ای ندارد.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی درباره سوخت مازوت در اصفهان گفت: در اصفهان اگر مازوت هم نمی‌سوزاندیم، با اوضاع خیلی خوبی مواجه نبودیم چراکه بدون آن نیز اصفهان در وضعیت بحرانی به سر می‌برد و باید برای این موضوع برنامه‌ای در نظر بگیریم که معضل برطرف شود و هرجای سیستم اداره جامعه معیوب باشد باید ورود پیدا کنیم و آن مشکل را برطرف نمائیم.

وی خاطرنشان کرد: مدیریت بحران شهر تهران را شاهد هستیم که با وجود یک دیواره‌ای برای محیط زیست خود و وضعیتی که بدتر از اصفهان از لحاظ جمعیت و آلودگی هوا دارد، به مراتب در مدیریت آلودگی هوا موفق‌تر از اصفهان بوده که البته شرایط اقلیمی نیز تاثیر گذاشته است.

نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین اخبار