استان اصفهان سه شنبه ۲۸ دی ۱۴۰۰ ۱۴:۴۶ کد خبر :3296

چابکی دولت منجر به کاهش بروکراسی اداری می شود

مجلس

نگرش امروز – ابوالفضل ابوترابی عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس شورای اسلامی افزود: طرح جامع مدیریت شهری با افزایش مسئولیت مدیران محلی با محوریت شهرداری، دهیاری و شوراهای اسلامی، تمرکز در نهادهای دولتی و وزارتخانه ها را کاهش و نقش مردم را در اداره امور افزایش می‌دهد.

وی جلب رای عمومی در انتخاب شهرداران و دهیاران و مصوبات شوراهای اسلامی را از جلوه‌های ممتاز طرح جامع مدیریت شهری اعلام کرد و اظهار داشت: شهروندان با چنین اختیاری قادر به نظارت زیادی بر تصمیمات مسئولان محلی و اجرایی دارند و شفافیت را محقق و از رانت و فساد اقتصادی جلوگیری می‌کند

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: بر اساس این طرح ۲۵ اداره و نهاد خدمات‌رسان توسط نهاد محلی مثل شهرداری‌ها مدیریت می شود و از افزایش سازمان‌ها و نهادها و بزرگی دولت جلوگیری خواهد کرد.

او با اشاره به اینکه کاهش برخی از ادارات و سازمان ها و حجم بالای نیروی انسان با این کار به نتیجه می رسد، یادآورشد: چابکی دولت به کاهش بروکراسی اداری و سرعت در خدمت رسانی منجر می شود.

ابوترابی خاطرنشان کرد: طرح جامع مدیریت شهری در کمیسیون شوراها و امور داخلی مصوب شده و در انتظار بررسی و رای صحن علنی مجلس شورای اسلامی است.

به اعتقاد پیشنهاد دهنده این طرح، تحول بزرگی در سیستم اداری کشور رقم می خورد که به رفع بخش زیادی از نیازهای مردم کمک خواهد کرد.

طرح جامع مدیریت از تکالیف برنامه‌های چهارم و پنجم کشور است که سال ۹۳ لایحه‌ آن ارائه و در سال ۹۶ طرحی توسط نمایندگان مجلس مطرح شد و مورد بررسی قرار گرفت.

بر اساس این طرح ماموریت شهرسازی، اجتماعی، آموزشی، اقتصادی بر عهده شهرداری‌ها و دهیاری‌ها قرار می گیرد.

مدیریت جامع شهری در بسیاری از کشورها در حال اجراست.

نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین اخبار