استان اصفهان دوشنبه ۲۷ دی ۱۴۰۰ ۱۴:۱۵ کد خبر :3218

همراهی مردم وقتی صورت می‌گیرد که مدیریت شهری را از خودشان بدانند

محمدرضا فلاح، با بیان اینکه شهرداری‌ها یکی از مهمترین مجموعه‌ها در ارتباط با شهروندان هستند، اظهار کرد: در کشور ما بیش از ۷۰ درصد مردم در مناطق شهری زندگی می‌کنند و تعاملات و ارتباطات بین شهروندان و شهرداری بسیار وسیع و گسترده است؛ لذا در صورتی شهرداری‌ها و شوراهای اسلامی شهر موفق خواهند بود که مردم و شهروندان با این ارگان همراهی و تعامل داشته باشند.

وی تصریح کرد: همراهی مردم وقتی صورت می‌گیرد که مدیریت شهری را از خودشان بدانند و این موضوع حاصل نمی‌شود مگر اینکه مدیریت شهری همه امور و موضوعات مربوط به شهر و شهروندان را به طور شفاف در معرض دید مردم قرار داده و همیشه و در همه حال مردم را ناظر بر اعمال و عملکرد خود بدانند.

رئیس کمیسیون هوشمندسازی و حمل‌ونقل شورای اسلامی شهر اصفهان تاکید با بیان اینکه شفافیت می‌تواند اعتماد و همراهی مردم را به خود جلب کند، افزود: با ایجاد طرح شفافیت نتایجی از قبیل افزایش کارایی و جلب اعتماد مردم و شهروندان را حاصل می‌شود، همچنین این طرح سبب کاهش فساد و رانت در سیستم اداری شهر خواهد شد.

وی با تاکید بر اینکه طرح شفافیت و ارتقای سلامت اداری باید به صورت واقعی و بدون گزینش بندهای طرح و اعمال سلیقه اجرا شود تا شائبه‌ای برای افراد نداشته باشد، گفت: امیدواریم این طرح در همه ارکان جامعه به ویژه ادارات دولتی عملیاتی و اجرایی شود.

فلاح ادامه داد: ضمانت اجرایی طرح شفافیت و ارتقای سلامت اداری، نظارت و مطالبه‌گری مستمر و دقیق شهروندان است که این نظارت، مدیران را در ریل خدمت‌گذاری بی‌منت، هدایت کرده و اجازه نمی‌دهد که از این ریل خارج شوند.

نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین اخبار