استان خوزستان دوشنبه ۲۷ دی ۱۴۰۰ ۸:۴۵ کد خبر :3205

توضیحات نماینده اهواز درباره کمبود پزشک و تجهیزات پزشکی در حوزه انتخابیه‌اش

نگرش امروز – سیدکریم حسینی نماینده مردم اهواز در مجلس یازدهم در رابطه با وضعیت پزشک متخصص و تجهیزات پزشکی و درمانی در حوزه انتخابیه‌اش بیان کرد: در حوزه انتخابیه سه شهرستان، کارهایی صورت گرفته ولی قطعا با توجه به جمعیتی که در این شهرستان ها وجود دارد و حجم مراجعات به ویژه از روستاهای اطراف به این شهرها، قطعا خدمات موجود پاسخگو نیست.

وی محدودیت زیرساخت های بهداشتی و درمانی در مناطق حوزه انتخابیه را یکی دیگر از دلایل کمبود امکانات دانست و تصریح کرد: همراه با رشد جمعیت و تبدیل شدن این شهرستان ها از بخش به شهرستان، امکانات درمانی متناسب و متوازن با آن رشد و توسعه پیدا نکرده است. به همین دلیل در شهرستان های ملاثانی، باوی، حمیدیه و شهرستان کوت عبدالله حجم مراجعات و خدمات دهی با تجهیزات موجود در مراکز درمانی این شهرها متناسب نیست، بنابراین در خصوص تعداد پزشکان، کادر درمانی و تجهیزات کمبودها به وضوح دیده می شود.

نماینده مردم اهواز در مجلس یازدهم خاطرنشان کرد: گرچه کارهایی در این سه شهرستان شروع شده، اما چون به پایان نرسیده مردم به هر حال از کمبود امکانات و تجهیزات رنج می برند و مطالبه آنها توجه بیش از پیش به این حوزه ها است.

حسینی با اشاره به اینکه در شهرستان کارون نیز حداقل ها وجود دارد، تاکید کرد: در دو شهرستان حمیدیه و باوی می توان گفت که پزشک متخصصی وجود ندارد و اگر هم وجود دارد یا به شکل مطب هست و یا اینکه به صورت موردی و ساعتی حضور دارند، چون مراکز درمانی این مناطق بیمارستانی نیست.

نماینده مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی در پایان در رابطه با کمک های خیرین حوزه انتخابیه اش به بخش سلامت و درمان گفت: در هر سه شهرستان حوزه انتخابیه کمک هایی برای ساخت بیمارستان و تجهیز امکانات پزشکی صورت گرفته است.

 

نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین اخبار