استان اصفهان دوشنبه ۲۰ دی ۱۴۰۰ ۱۵:۰۰ کد خبر :2977

پیشرفت‌ها در مورد موضوع فرونشست قانع‌کننده نیست

مقتدایی

عباس مقتدایی، رئیس مجمع نمایندگان شهرستان اصفهان اظهار داشت: با توجه به ضرورت رسیدگی حداکثری و ایجاد عزم ملی برای فهم عمیق از فرونشست در اصفهان و آثار منفی و غیرقابل جبران آن نامه‌ای را به ۷ وزیر و برخی از مسؤولان کشوری از جمله رییس محیط زیست کشور نوشتیم و در آن ضمن بیان ابعاد مختلف موضوع خواستار ورود و رسیدگی‌های فوری و جدی‌تر شدیم.

وی ادامه داد: تأکید کردیم که آثار جبران‌ناپذیر بی‌توجهی سال‌های گذشته را شاهد هستیم و اگر امروز اتفاق ویژه‌ای رخ ندهد، بخشی از آثار فرونشست غیرقابل پیش‌بینی و جبران خواهد بود.

مقتدایی در پاسخ به اینکه مجری اصلی حل این مشکل کیست، توضیح داد: راهکارهای حل این مشکل عمدتاً از مجاری قوه مجریه و قوه‌ای که کار مدیریتی را برعهده دارد باید انجام شود، بودجه‌های قابل توجهی را در کشور داریم که از طریق آن‌ها می‌توانیم در سطح ملی و شهرستانی و استانی بهره‌گیری کنیم تا آثار این وضعیت مخرب را کاهش دهیم یا بخشی از آن‌ها را متوقف کنیم.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی افزود: اما عزم قابل توجهی که باید شکل می‌گرفت را ندیدیم، اگرچه در ماه‌های گذشته و مجلس یازدهم با برگزاری جلسات متعدد در سطوح مختلف از جمله جلسه با رییس جمهور، رییس مجلس شورای اسلامی، رییس قوه قضاییه، معاون اول رییس جمهور و بسیاری از وزرا تلاش کردیم تا این موضوع مهم را برجسته کنیم و از عزم ملی برای رسیدگی برخوردار شویم.

وی خاطرنشان کرد: تا حدی این موضوع پیش رفته اما همچنان مطالبه مردم و نمایندگان اصفهان رسیدگی جدی‌تر است، البته ماه‌های گذشته پیشرفت‌هایی هم در این مسیر داشتیم ولی قانع‌کننده نیست.

مقتدایی با بیان اینکه خطاب ما برای حل این مشکل شخص رییس جمهور است، افزود: اما این درخواست، منافاتی با پیگیری از طریق وزراتخانه‌هایی نظیر وزارت نیرو، میراث، کشور و وزارت راه و شهرسازی ندارد و به یک مسیر قانع نشدیم و همه مسیرها را پیگیری می‌کنیم.

انتهای پیام

نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین اخبار