استان اصفهان دوشنبه ۲۰ دی ۱۴۰۰ ۱۴:۰۷ کد خبر :2959

طریقه مقابله با سویه اُمیکرون هیچ تفاوتی با سویه‌های قبلی ندارد

صالحی

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی گفت: طریقه مقابله با سویه اُمیکرون هیچ تفاوتی با سویه‌های قبلی ندارد و همچنان باید دستورالعمل بهداشتی از سوی مردم به بهترین شکل رعایت شود.

پروین صالحی درباره وضعیت شیوع ویروس کرونا در کشور و شناسایی سویه دلتا در برخی از شهرها، اظهار کرد: سویه اُمیکرون اخیراً در کشور شناسایی شده است و قدرت انتقال بالایی دارد، اما درگیری اساسی در بدن ایجاد نمی‌کند در حالی که در سویه دلتا، ریه مبتلایان به شدت درگیر می‌شد. در سویه اُمیکرون علائم بیشتر به شکل محدود شدن در سیستم تنفسی فوقانی مانند سرماخوردگی ظاهر می‌شود و درگیری ریه چندان گزارش نشده است.

وی افزود: فعلاً آمار مبتلایان به اُمیکرون در کشور پایین است. زمانی که مدارس تعطیل بودند و آموزش صرفاً غیرحضوری بود باز هم درگیری با کرونا در سنین دانش‌آموزی داشتیم و این طور نبوده که آمار در آن زمان صفر بوده باشد و اکنون طبق پروتکلی که در مدارس در حال اجرا است، مبنا بر این اصل قرار گرفته که اگر یک مورد مشکوک در کلاسی دیده شود، همکلاسی‌های آن دانش‌آموز مورد تست کرونا قرار می‌گیرند و اگر دو مورد مشکوک در آن کلاس دیده شود آن کلاس را تعطیل می‌کنند.

نماینده مردم مبارکه در مجلس، گفت: طریقه مقابله با سویه اُمیکرون هیچ تفاوتی با سویه‌های قبلی ندارد و همچنان باید دستورالعمل بهداشتی از سوی مردم به بهترین شکل رعایت شود و توصیه جدیدی در این زمینه وجود ندارد.

صالحی تصریح کرد: وضعیت واکسیناسیون در کشور مطلوب است و افرادی که ابتلای قبلی به کرونا داشته‌اند، بدن‌شان مقداری در برابر ویروس ایمنی پیدا کرده و با زدن واکسن، ایمنی بدن افراد بالاتر می‌رود و اکنون موارد کمتری از ابتلا در کشور را شاهد هستیم.

وی افزود: دُز سوم واکسن باید به ویژه برای گروه‌های پرخطر جدی گرفته شود. مردم همچنان پروتکل‌های بهداشتی را در سایر اماکن رعایت کنند و با تلاش همه جانبه‌ای که سیستم بهداشت و درمان در کشور دارد و تصمیمات خوبی که ستاد ملی مقابله با کرونا می‌گیرد امیدواریم به زودی روز جشن بدون ماسک را در کشور برگزار کنیم.

انتهای پیام/

نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین اخبار