استان خراسان رضوی جمعه ۱۷ دی ۱۴۰۰ ۲۰:۴۶ کد خبر :2886

۲۰۰۰ میلیارد تومان اعتبار در قالب صندوق توسعه استانی به استان کردستان اختصاص داده شد

 نگرش روز- زارعی‌کوشا در دیدار با رئیس بنیاد مستضعفان غرب کشور و مدیران واحدهای اقتصادی این بنیاد در استان، اظهار داشت: بنیاد زمینه‌های خوبی برای سرمایه‌گذاری در اختیار دارد و با توجه به ظرفیت‌های نهفته کردستان، می‌توان در این بخش شاهد فعالیت‌های بهتری بود.

وی با تاکید بر لزوم تسهیل در خصوص سرمایه‌گذاری بنیاد در استان کردستان گفت: می‌توان با اتکاء به ظرفیت‌ها و استعدادهای استان کردستان، اقدامات مختلفی در بخش‌های سرمایه‌گذاری و توسعه‌ای از سوی بنیاد صورت گیرد.

استاندار کردستان افزود: با نگاه ویژه‌ای که رئیس بنیاد مستضعفان به استان کردستان دارند و با توجه به ظرفیت مرز، افزایش تولیدات با هدف صادارات یکی از فرصت‌های مناسب در استان کردستان است.

وی با اشاره به اولویت دولت سیزدهم در راستای توجه به معیشت مردم، تصریح کرد: دغدغه‌ها و مشکلات مردم از نگاه دولت دور نمانده و به همین دلیل دولت در تلاش است تا با اقدامات مختلف در راستای بهبود وضعیت اقتصادی کشور گام‌های مهمی بردارد

زارعی‌کوشا با بیان اینکه سال آینده نقطه عطفی در حمایت از تولید خواهد بود، افزود: راه‌اندازی صندوق توسعه ملی یکی از مهمترین اقدامات دولت در راستای حمایت از بخش تولید به شمار می‌رود.

استاندار کردستان به سهم استان از محل اعتبارات صندوق توسعه اشاره کرد و یادآور شد: سال آینده صندوق توسعه استان‌ تاسیس و راه‌اندازی می‌شود که اختیار آن با استان‌هاست و سهم کردستان از محل این اعتبارات ۲ هزار میلیارد تومان خواهد بود.

بنیاد مستضعفان در کردستان علاوه بر فعالیت در حوزه تولید، مجری نهاد آبادانی و توسعه شهرستان سروآباد در قالب طرح محرومیت‌زدایی از۳۱ شهرستان کشور است.

نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین اخبار