استان کردستان پنجشنبه ۱۶ دی ۱۴۰۰ ۱:۲۲ کد خبر :2880

ایجاد شغل برای زنان سرپرست خانوار در کردستان یک ضرورت است

  نگرش روز_ لیلا آژیر شامگاه چهارشنبه در نشست مشترک با مدیرکل میراث فرهنگی کردستان اظهار داشت: بانوان  در زمینه‌های مختلف از جمله تولید محصولات صنایع‌ دستی دارای ایده‌ها و استعدادهای خوبی هستند و تلاش این اداره‌ کل شناسایی مشکلات و برنامه‌ریزی برای برطرف کردن دغدغه‌ها و مسائل آنها است.

وی افزود: باید همزمان با توانمندسازی زنان برای تولید محصولات مشاغل ‌خانگی و صنایع ‌دستی در راستای عرضه محصولات و مرتبط کردن آنها با بازارهای فروش هم تلاش کنیم.

مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری کردستان ابراز امیدواری کرد با همکاری متولیان این حوزه، از تمام ظرفیت‌ها و پتانسیل‌ها برای حمایت از زنان سرپرست خانوار و خانواده‌های بدسرپرست استفاده شود.

    مدیر کل میراث فرهنگی استان: زنان نقش بسزایی در تولید محصولات صنایع ‌دستی دارند

مدیرکل میراث ‌فرهنگی، گردشگری و صنایع ‌دستی کردستان نیز گفت: زنان نقش بسزایی در تولید محصولات صنایع‌ دستی و توسعه مشاغل خانگی در استان دارند.

یعقوب گویلیان افزود: یکی از راه‌های رونق اقتصادی و ایجاد فضای کسب ‌و کار در استان، توجه به بخش صنایع ‌دستی است که می‌تواند نقش مهمی در توسعه مشاغل خانگی داشته باشد.

وی ادامه داد: دوره‌های آموزشی صنایع‌دستی با هدف توانمندسازی بانوان در سطح استان به‌ صورت حضوری و مجازی برگزار می‌شود.

مدیرکل میراث فرهنگی کردستان یادآور شد: این اداره‌ کل به عنوان نهاد متولی در حوزه صنایع ‌دستی آمادگی لازم دارد تا با همکاری دفتر امور بانوان و خانواده استانداری کردستان و در راستای ارتقا شایستگی‌های حرفه‌ای و توانمندسازی اقتصادی زنان، زمینه را برای حضور در دوره‌های آموزشی صنایع‌دستی برای آنها فراهم کند.

در پایان جلسه مقرر شد لیستی از رشته‌ها و دوره‌های آموزشی صنایع‌دستی برای جامعه هدف، توسط اداره ‌کل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع ‌دستی کردستان تهیه و به دفتر امور بانوان و خانواده استانداری ارائه شود و همچنین به منظور دستیابی به نتیجه بهتر در راستای ایجاد اشتغال پایدار برای بانوان سرپرست خانوار و حمایت از آن‌ها جلسه‌ای با دستور کار مشخص برنامه‌ریزی و برگزار شود.

نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین اخبار