استان اصفهان دوشنبه ۱۳ دی ۱۴۰۰ ۱۴:۱۱ کد خبر :2777

پس از شهادت شهید سلیمانی پیوند بیشتری میان مردم ایران و عراق برقرار شد

سید محمدجواد ابطحی

یک نماینده سابق مجلس شورای اسلامی گفت: خون به ناحق ریخته شده سردار سلیمانی و دیگر شهدای مقاومت سبب اضمحلال آمریکا می‌شود و کسی که باد بکارد، طوفان درو خواهد کرد.

سید محمدجواد ابطحی در خصوص سالگرد شهادت سردار سلیمانی و تأثیر شهادت ایشان بر تحولات منطقه، اظهار کرد: شهادت سردار سلیمانی تأثیر چشمگیری بر فرهنگ مقاومت دارد و این ترور نشانگر استیصال دشمن است که نشان داد وقتی در برابر افراد دلیری مانند سردار سلیمانی قرار بگیرند از روی ضعف، شبانه ایشان را در کشوری که مهمان آن بود، ترور کردند. جالب‌تر از آن این است که آمریکایی‌ها رسماً مسئولیت ترور را بر عهده می‌گیرند که این امر چهره واقعی استکبار جهانی را نشان داد.

وی افزود: شعار حقوق بشر آمریکایی‌ها و صهیونیست‌ها رنگ باخت و خودشان هم این موضوع را فهمیده‌اند که تروریست و ناقض حقوق بشر هستند. در داخل کشور نیز پس از این ترور ناجوانمردانه یک بیداری و همدلی را شاهد بودیم به طوری که در کل کشور ۲۵ میلیون نفر در تشییع پیکر ایشان حاضر شدند. این حضور حماسی نشان داد که ملت ایران در بزنگاه‌های خطر، یکپارچه هستند.

این نماینده سابق مجلس با بیان اینکه پس از شهادت شهید سلیمانی پیوند بیشتری میان مردم ایران و عراق برقرار شد، اظهار کرد: در منطقه هم بر عنصر مقاومت تأکید بیشتری شد که با دشمن نمی‌توان سازش کرد و اگر روی پای خودمان نایستیم استکبار به صغیر و کبیر رحم نمی‌کند.

ابطحی تصریح کرد: هر قطره‌ای از خون شهید که بر زمین می‌ریزد سبب شکفتن لاله‌های دیگری می‌شود، پس از شهادت سردار سلیمانی، جوانان بیشتر داوطلب شدند که با داعش بجنگند. این موارد از ثمرات خون شهید سلیمانی است.

وی خاطرنشان کرد: در مجلس عراق لیبرال‌ها، کردها و طیف‌های دیگر طرحی را به تصویب رساندند که نیروهای آمریکا باید هر چه زودتر از عراق خارج شوند. چند روز پیش هم سخنرانان بزرگداشت شهید سلیمانی و ابومهدی مهندس تأکید کردند که آمریکا باید از عراق خارج شود که این مهم هم تا امروز تا حد زیادی رخ داده است. خون شهید سلیمانی و دیگر شهدای مقاومت دامن آمریکایی‌ها را می‌گیرد.

این نماینده سابق مجلس، گفت: حتی منتظر این هستیم که خون به ناحق ریخته شده سردار سلیمانی و دیگر شهدای مقاومت سبب اضمحلال آمریکا شود. آمریکایی‌ها فکر کردند که با شهادت سردار سلیمانی چراغ مقاومت خاموش می‌شود در صورتی که انگیزه‌ها بیشتر شد و حتی نیروهای یمن فعال‌تر شده و وارد خاک عربستان شدند. این امر نشان می‌دهد که دست خدا با کسانی است که در راه او جهاد می‌کنند.

ابطحی افزود: آمریکا بازنده اصلی این میدان بود، چراکه فرهنگ شهادت در میان جریان مقاومت تقویت شد. البته آمریکایی‌ها فریب صهیونیست‌ها را خوردند و دست به این ترور زدند. چراغ عمر آمریکا شیشه‌ای است و کسی که باد می‌کارد، طوفان درو خواهد کرد و ملت ایران هم نشان داده علی‌رغم تمام مشکلات، یکپارچه پشت انقلاب اسلامی ایستاده است.

انتهای پیام

نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین اخبار