استان اصفهان جمعه ۱۰ دی ۱۴۰۰ ۱۲:۴۷ کد خبر :2692

نماینده مردم شاهین شهر، به وزرای نفت و نیرو تذکر داد

حسینعلی حاجی دلیگانی، در تشریح نامه تذکر به نیروگاه شهید منتظری مبنی بر عدم بهره‌گیری از سوخت مازوت اظهار داشت: به دنبال اعتراض‌هایی که داشتیم، خوشبختانه با همراهی سایر دستگاه‌ها به ویژه دستگاه قضا در سال ۱۳۹۳ توانستیم مشعل‌های مازوت سوز نیروگاه‌ شهید منتظری را پلمپ کنیم که تاکنون ادامه داشته است.

وی افزود: اخیراً متوجه شدیم که در پی کمبود گاز دستوری مبنی بر بازگشایی تعدادی از پلمپ مشعل‌های مازوت‌سوز در نیروگاه شهید منتظری داده شده است که ما با توجه به شرایط خاص آب و هوایی در شاهین شهر، اصفهان و سایر نقاط پیرامونی، نسبت به این موضوع تذکر دادیم.

نماینده مردم شاهین شهر، میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی با بیان آنکه سایر شهرهایی که بعضاً در آنها از مازوت استفاده می‌شود خوشبختانه از هوای سالم و بهتری برخوردارند، بیان کرد: با توجه به آنکه بارندگی و وزش باد در این شهرها بوده، وضعیت ناهنجار اصفهان را به لحاظ آلایندگی هوا تجربه نمی‌کنند بنابراین در این راستا به وزرای نفت و نیرو تذکر داده‌ایم.

باز شدن مشعل‌های مازوت برای ما قابل قبول نیست

وی با بیان آنکه باز شدن مشعل‌های مازوت برای ما قابل قبول نیست و در نامه خود به وزرا به عدم انجام چنین موضوعی اشاره کرده‌ایم، خاطر نشان کرد: همچنین نامه‌ای را برای پیشگیری از بازگشایی مشعل‌های مازوت به رئیس جمهور نوشتیم که در آن از ایشان درخواست کردیم که برای جلوگیری از باز شدن مشعل‌های مازوت دستور لازم را بدهند.

حاجی‌دلیگانی در پیشنهاد به رفع معضل کمبود گاز و عدم بهره‌گیری از مشعل‌های مازوت سوز، تصریح کرد: امروز در جلسه‌ای که با معاون وزیر نفت داشتم که ایشان در حاشیه جلسه این مطلب را بیان کرد، پیشنهاد صحبت با مردم را دادم که در این باره با مردم برای صرفه‌جویی هرچه بیشتر در مصرف گاز صحبت کنند تا ۱۰ روز پیک مصرف گاز با همراهی مناسب مردم به اتمام رسد.

تولید ده‌ها تن مواد آلاینده خطرناک به دنبال فک پلمپ مشعل‌های مازوت/ جان مردم در خطر است!

وی با بیان آنکه باز شدن پلمپ‌های مربوط به نیروگاه شهید منتظری از نظر آلایندگی برای ساکنین و شهروندان منطقه بسیار آسیب‌زا است، عنوان کرد: در هر صورت ما پیرامون عدم فک پلمپ مشعل‌های مازوت‌سوز تذکر داده‌ایم و از مسئولان قضایی و سایرین می‌خواهیم که اجازه بروز چنین اتفاقی را در نیروگاه شهید منتظری ندهند چرا که منجر به تولید ده‌ها تن مواد آلاینده طی مدتی مصرف مازوت خواهد شد که بسیار برای مردم و ساکنین این منطقه خطرناک است.

نماینده مردم شاهین شهر، میمه و برخوار پیرامون وجود هم‌افزایی میان مسئولان استان اصفهان برای پیشگیری از این رخداد خطرناک، خاطر نشان کرد: من با استاندار، دیگر مسئولان استان و مسئولان در سطح ملی صحبت کرده‌ام که طبیعی به نظر‌ می‌رسد که همه در قبال آن مسئولند.

انتهای پیام/

نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین اخبار