استان کردستان سه شنبه ۷ دی ۱۴۰۰ ۱۵:۰۴ کد خبر :2625

بازدید وزیر نیرو از سد ژاوه، قوچم و سامانه انتقال آب کردستان

نگرش امروز – علی‌اکبر محرابیان، وزیر نیرو صبح امروز در سفری یک‌روزه با هدف بازدید از چند طرح آبرسانی و برق و اطلاع از آخرین وضعیت پروژه‌های نیمه‌‌تمام و در دست اقدام در حوزه‌های آب کردستان، از سد ژاوه، قوچم، سورال و سامانه انتقال آب از سد آزاد به شهرهای قروه و دهگلان در این استان بازدید کرد.

وزیر نیرو در این بازدید گفت: با بهره‌برداری سامانه انتقال آب سد آزاد به سد قوچم، سالانه حدود ۳۲میلیون مترمکعب آب به شهرهای قروه و دهگلان جهت مصارف شرب، صنعت و کشاورزی منتقل خواهد شد.

ناصرعلیزاده، مدیر اجرایی پروژه سامانه انتقال آب از سد آزاد و ژاوه سنندج نیز در این بازدید با بیان اینکه سامانه انتقال سد آزاد ۸۸ کیلومتر خط و تونل است که تونل آن به پایان رسیده و امکان بهره‌برداری از سامانه به ظرفیت ۳٫۵ هکتار وجود دارد، اظهار داشت: اتمام پروژه انتقال آب از سد آزاد نیازمند یک‌هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار است.

وی با اشاره به اینکه کل مجموعه سد آزاد و سامانه انتقال آن ۱۰۰ درصد تمام شده است، گفت: تنها پروژه انتقال آب به سنندج و پروژه انتقال به شهرهای قروه و دهگلان برای مصارف شرب به میزان ۳۲ میلیون مترمکعب باقی‌مانده که ۲۴ میلیون مترمکعب آن شرب و مابقی مربوط به بخش صنعت است.

نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید