استان قم یکشنبه ۵ دی ۱۴۰۰ ۱۲:۵۴ کد خبر :2555

باید در جنگ سایبری دستمان پُر باشد

نگرش امروز – حجت‌الاسلام مجتبی ذوالنور، با اشاره به مقابله با حملات سایبری علیه کشور اظهار داشت: بنده ابتدا برای توزیع عرضم مثالی را در این بخش مطرح می‌کنم. آیا قبل از اینکه خودرویی اختراع شود و به خیابان‌ها بیاید ما مقوله‌ای به نام تصادف با خودرو را داشتیم؟ حتما نداشتیم لذا به تناسب، ابزار‌ها و روش‌ها در زندگی تغییر می‌کند.

وی با بیان اینکه در حال حاضر دنیا بر اساس سایبر و فضای مجازی اداره می‌شود، اظهار داشت: از این‌رو دزدی‌ها، جنگ‌ها و حملات و پیشرفت‌ها از این مسیر حاصل می‌شود بنابراین اینکه در فضای سایبر حملاتی رخ می‌دهد موضوع جدیدی است، اما دور از ذهن نیست.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس بیان داشت: اینکه ما در این جنگ باید دستمان پُر باشد امری مهم است چرا که با گلایه و شکوه نمی‌شود جلوی این حملات را گرفت.

ذوالنور با بیان اینکه باید در حوزه سایبر قوی شویم، اظهار داشت: اینکه می‌گویند فرزند زمانه خویش باش، بدین معنی است که ما متناسب با زمان آفند و پدافندمان را تعریف کنیم.

ذوالنور با بیان اینکه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس به مقوله حملات سایبری حساس است، اظهار داشت: از این‌رو این کمیسیون تذکرات لازم را به وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات داده است و بنده گفت‌وگویی با وزیر ارتباطات در این بخش داشته‌ام لذا تلاش بر این است که ما هرچه زودتر بتوانیم شبکه ملی اطلاعات را شکل دهیم تا این شبکه آنچه که نیاز مردم هست را تأمین کند.

وی با بیان اینکه پیرو شبکه ملی اطلاعات باید مسئله سرعت و هزینه خدمات ارتباطی تأمین شود، بیان داشت: همچنین لازمه این عرصه حفظ اطلاعات و داده‌های مردم است تا چتر امنیتی کامل شود و آن امنیت لازم را داشته باشد.

ذوالنور ادامه داد: تاکنون کار‌های خوبی در این بخش – شبکه ملی اطلاعات – انجام شده، اما سرعت کار کند است و متناسب با نیاز‌ها نیست.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه همواره احتمال خطرات و حملات سایبری وجود دارد، تاکید کرد: ما هنوز در موضوع سایبر و فضای مجازی در گام‌های نخست هستیم لذا هرچه ما جلوتر برویم پیشرفت در این حوزه شتاب بیشتری می‌گیرد و نوع حملات هم تغییر می‌کند. بنابراین ما باید ضد حملات سایبری خودمان را تقویت کنیم.

نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین اخبار