استان اصفهان جمعه ۳ دی ۱۴۰۰ ۲۰:۰۲ کد خبر :2516

همه باید به فکر مساله زاینده‌رود باشند

حجت الاسلام والمسلمین مرتضی آقا تهرانی شامگاه پنجشنبه در مراسم ششمین سالگرد شهادت شهید علی شاه سنایی که در خیمه گلستان شهدای اصفهان برگزار شد، اظهار داشت: رفتار همگانی در قبال حل مشکل زاینده رود لازم است اما مصلحت هم در نظر گرفته شود.

وی با تاکید بر اینکه بندگان باید مجاهدت در راه خدا داشته باشند و هر کاری را برای رضایت خداوند انجام دهند، خاطرنشان کرد: خواست خدا از هر چیزی مهمتر است و ما باید بندگی خداوند را در نظر بگیریم تا به راه سعادت برسیم.
رییس کمیسیون فرهنگی مجلس تاکید کرد: پس از خدا هر کار را برای رضایت والدین انجام دهید که اگر چنین باشد، جامعه ما زهرایی و حسینی می شود.
وی با اشاره به جامعه خدایی و نمونه بازر آن در اربعین حسینی ادامه داد: دشمن از همین اتحاد می ترسد که چرا مردم اینچنین در پیاده روی اربعین از نقاط مختلف جهان برای حق پرستی و بندگی یک راه را می روند.
آقا تهرانی گفت: اگر کسی بندگی خدا را درست انجام داد مورد توجه خدا قرار می گیرد که یک نمونه از این بندگان مقرب درگاه خدا، مرحوم آیت الله قمی بود.
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی  با بیان اینکه ما نباید به هر راه خلافی که دیگران می روند، برویم، افزود: حتی اگر آن خلاف را عده زیادی انجام دهند ما نباید به راهی که رضایت خدا در آن نیست برویم.
وی اضافه کرد: مثلا برخی بی حجابی می کنند و می گویند همه این طور هستند و جامعه به این سمت رفته است در حالی که ما باید رضایت خدا را مد نظر داشته باشیم.

وی همچنین اظهار داشت: افراد هر چه گناه کنند از ریل خط خدا پایین می افتند و این ارتباطی به اینکه فرد اهل کجا باشد، ندارد.
در این مراسم که با مداحی حاج مهدی سلحشور همراه بود، یاد شهید علی شاه سنایی نهمین شهید مدافع حرم از خطه شهید پرور اصفهان گرامی داشته شد.
شهید علی شاه سنایی متولد ۱۳۶۴ از نیروهای لشکر ۱۴ امام حسین (ع) بود که بصورت داوطلبانه برای دفاع از حرم عقیله‌ بنی هاشم عازم سوریه شد و به شهادت رسید.

زاینده‌رود بعنوان بزرگترین رودخانه منطقه مرکزی ایران در سال های اخیر بدلیل کمبود بارش‌ها، خشکسالی‌های متوالی، تراکم جمعیت و افزایش برداشت در فواصلی از سال بویژه در پایین دست با خشکی مواجه است که به ایجاد مشکلاتی در بخش های مختلف از جمله کشاورزی، اقتصادی و زیست محیطی منجر شده است.

نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین اخبار