استان کردستان جمعه ۳ دی ۱۴۰۰ ۱۳:۵۴ کد خبر :2501

بهزاد رحیمی نماینده مردم شهرهای سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی شامگاه پنجشنبه در جلسه شورای ادارای شهرستان بانه گفت: ردیف اعتبارات پروژه های شهرستان های سقز و بانه برای سال آینده حذف نشده و عملیات اجرایی پروژه های این شهرستان ها همچنان ادامه دارد.

رحیمی در اضافه گفت: در بودجه سال آینده بحث ایجاد صندوق پیشرفت و عدالت استانی مطرح شده، که در هر استان ۲ هزار میلیارد تومان علاوه بر همه ردیف بودجه ها برای محرومیت زدایی با مدیریت استان با اختیار استاندار و معاونت برنامه ریزی و رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی هزینه می شود.

رحیمی افزود: سهم استان کردستان از بودجه امسال از محل اعتبارات محرومیت زدایی ۷۸۰ میلیارد تومان است که در حوزه راه روستایی، تامین آب شرب و نوسازی مدارس هزینه می شود که این اعتبارات برای زدودن سیمای محرومیت زدایی این استان پیش بینی شداست.

نماینده مردم شهرستانهای های سقز و بانه درمجلس شورای اسلامی با یاد آوری کمتر برخوردار بودن این دوشهرستان در حوزه راه و شهرسازی گفت: شهرستان بانه از جاده های چهاربانده محروم است و برای بهبود این راه ها بودجه‌ای از اعتبارات سال آینده تعریف شده اما این اعتبارت قطره چکانی باعث تخریب بیشتر جاده ها می شود.

بهزاد رحیمی در ادامه گفت: پروژه چهارخطه کردن جاده بانه سقز که مطالعات آن در چهار قطعه انجام شده که پیمانکاران در ۲ قطعه از آن در حال فعالیت هستند امابه دلیل طلب زیاد خود از دولت انگیزه چندانی در ادامه پروژه ندارند.

رحیمی یاد آور شد: انتظار داریم عملیات مطالعاتی و اجرایی چهار خطه کردن جاده بانه سیرانبند به عنوان یک جاده مرزی به طول ۲۴ کیلومتر انجام شود و جاده بانه سوته جز پروژه های تاریخی استان است و هشت کیلومتر از این راه همچنان خاکی است و اعتبارات اندکی  که هر ساله به این جاده اختصاص می یابد صرف طلب پیمانکاران و بازسازی جاده می شود.

نماینده مردم شهرستانهای سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی با اشاره به ذخایر اندک آب در سدهای بانه افزود:ذخایر آب در سدهای بانه به کمترین میزان رسیده که امیدوارم در سالهای آینده با آبگیری به موقع مشکل رفع و پیشگیری از نشتی آب این سدها از بحران کم آبی پیشگیری شود.

رحیمی تکمیل عملیات انتقال خط آب به طول پنج کیلومتر از تصفیه خانه بوئین به تصفیه خانه عثمان آباد را از پروژه های خوب در زمینه تامین آب شرب شهرستان بانه عنوان کرد و گفت: انتظاری که شهروندان بانه دارند تامین آب پایدار برای افق ۲۰ ساله است، اما با وجود اینکه سد عباس آباد برای افق ۲۰ سال تعریف شده بود ولی چشمانداز این افق با رشد جمعیت و افزایش محدوده شهر کوتاه تر شد که باید راهکاری کارآمد جایگزین شود.

بهزاد رحیمی نماینده مردم شهرستانهای سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی افزود: حق آبه شهرستان بانه باید از سد ویسک که ۳۰ درصد آن از منابع آبی بانه تامین می شود برخوردار شود.

وی در ادامه افزود: مردم شهرستان بانه اعتراض خود را نسبت به کم آبی با روشی کاملا مسالمت آمیز و بدون تنش با امضای طوماری ۱۵ هزار امضایی بیان کرده و از تنش و آَشوب جلوگیری کردند.

نماینده مردم شهرستانهای سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی در خاتمه گفت: مردم شهرستان بانه از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی با تقدیم بیش از ۲ هزار شهید، جانباز و آزاده وفاداری و علاقه خود را به نظام نشان دادند و همواره در برابر مشکلات صبور و مقاوم هستند.

نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین اخبار