استان آذربایجان شرقی سه شنبه ۳۰ آذر ۱۴۰۰ ۹:۵۷ کد خبر :2451

واردات خودرو اهرمی برای تشویق خودروسازان به کاهش هزینه‌های تولید و ارتقا کیفیت

نگرش نیوز – غلامرضا نوری قزلجه نائب رئیس کمیسیون ویژه جهش و رونق تولید مجلس با بیان اینکه دولت باید برای حوزه خودرو سیاست‌گذاری صحیحی انجام دهد، گفت: در وهله نخست باید به این نکته توجه کرد که خودروسازی در ایران با این وضعیت، صنعت نیست بلکه شرکت‌های موجود، کارخانه‌های خودروسازی هستند؛ اگر کارخانه‌های کنونی صنعت بودند وضعیت این گونه نمی‌شد.

نماینده مردم بستان آباد در مجلس شورای اسلامی افزود: بهترین راهکار در شرایط فعلی برای ساماندهی بازار و صنعت خودرو، آزاد شدن واردات و کاهش نرخ تعرفه واردات است.

وی اضافه کرد: مادامی که در بازار خودرو، رقابت ایجاد نشود و تکنولوژی روز دنیا وارد کشور نشود، خودروسازی پیشرفت نخواهد کرد و مشکلات این حوزه همچنان پابرجا خواهد ماند.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم ادامه داد: با ممنوعیت واردات خودرو و تعرفه ۸۵ درصدی واردات هیچ خودروسازی برای افزایش کیفیت، بهره‌وری، رفاه و… انگیزه‌‌ای نخواهد داشت.

نائب رئیس کمیسیون ویژه جهش و رونق تولید مجلس با بیان اینکه باید اهرمی برای ترغیب خودروسازان به کاهش هزینه‌های تولید و کیفی‌سازی در نظر گرفته شود، تصریح کرد: در بازار انحصاری، خودروسازان خودروها را سلیقه ای، تولید کرده و به راحتی به مردم می‌فروشند که باید برای رفع این موضوع تدبیری کرد.

نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید