استان گیلان دوشنبه ۲۹ آذر ۱۴۰۰ ۱۳:۴۰ کد خبر :2432

سازمان تعزیرات نمی تواند شق القمر کند

نگرش نیوز – سیدکاظم دلخوش سخنگوی کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس درباره وضعیت قیمت اقلام مورد نیاز خانوارها برای برگزاری مراسم شب یلدا و وظیفه نظارتی دستگاه هایی همچون سازمان تعزیرات حکومتی در این حوزه عنوان کرد: دستگاه های نظارتی ما در این حوزه متفاوت هستند و وضعیت شفافی در این حوزه وجود ندارد، از سوی دیگر امکانات را هم باید مورد توجه قرار دهیم، برای مثال امکانات سازمان تعزیرات حکومتی در سطح کشور، امکاناتی نیست که بتواند کفاف نظارت گسترده را بدهد، سازمان تعزیرات حکومتی در کل کشور ۷۰ و یا ۸۰ خودرو و نیروهای محدودی دارد.

نماینده مردم صومعه سرا بیان کرد: این سازمان با این امکانات در یک استانی همچون استان گیلان برای نظارت بر قیمت اقلام ۱۷ هزار واحد صنفی چقدر می تواند موفق عمل کند؟ قیمت چه تعداد از این واحدهای صنفی را می تواند کنترل کند؟

وی ادامه داد: درباره قیمت کالاها باید گفت که بخشی از وضع کنونی از تحریم ها و مشکلات اقتصادی کشور نشأت می گیرد و این شرایط دست تعزیرات و سازمان های نظارتی نیست، وقتی نوسان قیمت افزایش پیدا کند هم نظارت بر قیمت ها سخت می شود و هم مردم در حوزه نظارت بر قیمت امیدشان را از ناظرین و مسئولین از دست می دهند.

سخنگوی کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس بیان کرد: زمانی این شرایط برطرف می شود که قیمت ها ثابت شود و درآمد مردم با هزینه برابر شود یا درآمدها بیشتر از هزینه ها باشد، این در حالی است که اکنون هزینه های مردم بیشتر از درآمدهایشان می باشد و این شرایط مردم را دچار مشکل کرده است، در این آشفته بازار نباید انتظار داشت که تعزیرات حکومتی شق القمر کند، کنترل و نظارت تعزیرات در چنین شرایطی قابلیت اجرایی ندارد.

نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین اخبار