استان مرکزی یکشنبه ۱۴ آذر ۱۴۰۰ ۱۰:۲۲ کد خبر :2165

نیروگاه شازند یکی از مهمترین منابع آلایندگی هوای اراک است

نگرش نیوز – علی اکبر کریمی نماینده مردم اراک خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به آلودگی هوای اراک و مازوت سوزی نیروگاه شازند، گفت: شرایط اقلیمی و مسیر وزش باد آلودگی صنایع را به شهر اراک منتقل می کند و همین امر باعث شده تا شاهد افزایش شاخص های آلایندگی در بسیاری از روزهای سال جاری باشیم.

وی افزود: با توجه به قول اکیدی که مسئولان به ویژه رئیس جمهور سابق مبنی بر عدم مازوت سوزی در نیروگاه شازند داد، انتظار می رود در عمل نیز شاهد انجام این وعده ها باشیم. نمایندگان اراک نیز با استفاده از سوخت مازوت در این نیروگاه مخالفند و سلامت مردم را در اولویت می دانند.

کریمی تصریح کرد: با توجه به اینکه کلانشهر اراک در طول سال جاری تعداد زیادی از روزها را با آلودگی پشت سر گذاشت، بایستی تمهیدات لازم برای تامین سوخت گاز در نیروگاه شازند فراهم شود تا بیش از این شاهد افزایش آلودگی نباشیم.

نماینده مردم اراک با بیان اینکه نیروگاه شازند یکی از مهم ترین منابع آلایندگی هوای اراک است، گفت: انتظار می رود این نیروگاه به مانند نیروگاه های اطراف تهران و کرج از سوزاندن مازوت مستثنی شود تا فشار بیشتری به کیفیت هوای اراک از این محل وارد نشود.

نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین اخبار