استان خوزستان دوشنبه ۱۹ مهر ۱۴۰۰ ۱۲:۲۶ کد خبر :1876

رشد شگفت انگیز پتروشیمی فارابی در شش ماهه نخست سال ۱۴۰۰ در تمام شاخص های عملکردی

نگرش نیوز – به گزارش روابط عمومی پتروشیمی فارابی و به نقل از محمود فخرایی مدیر عامل این شرکت درآمد حاصل از فروش محصولات در شش ماهه نخست سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۵۳ درصد افزایش داشته است.

فخرایی گفت: با توجه به فروش شرکت در شش ماهه نخست امسال که معادل ۳۱۷۷ میلیارد ریال بوده که با رشدی مناسبی نسبت به مدت مشابه سال قبل همراه بوده است. وی ابراز امیدواری کرد که میزان فروش شرکت تا پایان سال با ثبت یک رکورد جدید به بیش از ۷ هزار میلیارد ریال برسد.

وی با اشاره به میزان تولید شش ماه اول سال گذشته به میزان ۱۱۲۲۱ تن که در نوع خود پس از سالها توقف و رکود بی‌نظیر بود افزود: میزان تولید تا پایان شهریور ماه ۱۴۰۰ معادل ۱۵۶۳۸ تن است که حاکی از رشد ۴۰درصدی در میزان تولید شرکت است.

مدیرعامل جوان پتروشیمی فارابی با اشاره به سایر درآمدهای شرکت نیز گفت: یکی از فعالیتهای جانبی شرکت، مخزن داری است که در سال ۱۳۹۹ پس از چند سال عدم بهره برداری مجدد احیا شد. گزارش امور مالی شرکت حکایت از افزایش۱۶۴ درصدی این درآمد نسبت به سال پیش دارد.

این مقام مسئول با اشاره به عرضه محصولات این شرکت در بورس کالا گفت: امسال برای اولین بار پتروشیمی فارابی موفق شد که در راستای عمل به شعار شفافیت در عملکرد، اقدام به فروش محصولات خود در بورس کالا نماید و برهمین اساس عرضه انیدرید فتالیک و دی اکتیل فتالات را در بورس آغاز نمود که بااستقبال خوبی ازطرف خریداران مواجه گردید.

محمود فخرایی در پایان افزود: مجموعه پتروشیمی فارابی با اتکا به لطف الهی و کوشش مستمر پرسنل تمام تلاش خود را برای حفظ و تداوم تولید و تثبیت فروش انجام خواهد داد و با توجه به روند رو به رشدی که شاهد آن هستیم، نوید روزهای خوبی را برای کلیه سهامداران و ذینفعان شرکت می دهیم.

پتروشیمی فارابی از شرکتهای زیرمجموعه شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی(شستا) است که دو غول پتروشیمی یعنی فن آوران و امیرکبیر مالک قریب به ۸۰ درصد سهام آن هستند.

نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین اخبار