مجلس چهارشنبه ۵ آبان ۱۴۰۰ ۱۱:۲۶ کد خبر :1862

تناسبی بین حق بیمه تامین اجتماعی و ارائه خدمات وجود ندارد

نگرش نیوز – بهروز محبی نجم آبادی عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس گفت: متاسفانه تناسبی بین حق بیمه و خدمات ارائه شده از سوی بیمه تامین اجتماعی وجود ندارد. شاید این امر مستلزم این است که باید یک رقابت جدی به وجود آمده و ما شاهد تعدد بیمه‌گران در کشور باشیم تا شرکت های بیمه گذار دیگر به این عرصه ورود کنند و انحصارگری در خدمات بیمه ای از بین برود.

نجم آبادی با بیان اینکه ما این را نمی پذیریم که خدمات بیمه‌ای در کشور انحصاری شود، اظهار داشت: رویکرد انحصاری مشکلات زیادی را در پی خواهد داشت.

شستا و شرکت‌های زیرمجموعه تأمین اجتماعی باید پاسخگو باشند و باید بگویند در ذیل تامین اجتماعی چه می کنند و تحت نظارت دقیق قرار گیرند.

این نماینده مجلس با بیان اینکه بیمارستان ها سازمان تامین اجتماعی بر اساس عدالت توزیع نشده‌اند، گفت: ما این مسئله را به وزیر مربوطه منعکس کردیم لذا باید تعداد بیمارستانها با رویکرد بیمه تامین اجتماعی افزایش پیدا کند، به ویژه در مناطق محروم و مناطق پرجمعیت که به هر حال شرایط اقتصادی خوبی ندارند.

وی با بیان اینکه باید تناسبی بین حق بیمه و خدمات ارائه شده از سوی بیمه تامین اجتماعی وجود داشته باشد، اظهارداشت: دلیل آن هم این است که همه اقشار مختلف کشور دسترسی عادلانه به این خدمات ندارند.

این نماینده مجلس با بیان اینکه بیمه تامین اجتماعی ثروتمندترین بیمه‌گذار کشور است، تاکید کرد: البته این بیمه‌گذار طلبی از دولت دارد و دولت ها مقداری در بازپرداخت این طلب تعلل می‌کنند به نظر بنده شستا و شرکت‌های زیرمجموعه تأمین اجتماعی باید پاسخگوی برخی موضوعات باشند و باید بگویند در ذیل تامین اجتماعی چه می کنند و تحت نظارت دقیق قرار گیرند.

نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین اخبار