استان گلستان شنبه ۱۰ مهر ۱۴۰۰ ۱۹:۵۷ کد خبر :1688

انتقاد از رقم نجومی قبوض برق مشترکان خانگی

نگرش امروز – غلامعلی کوهساری به دغدغه جدید مردم در خصوص رقم بالای قبوض برق مشترکین خانگی اشاره کرد و گفت: متاسفانه در ماه‌های اخیر گزارش‌هایی از ارقام نجومی و بسیار زیاد قبوض برق خانگی در بسیاری نقاط کشور از جمله استان گلستان و شهرهای آزادشهر و رامیان دریافت کردیم. شماری از شهروندان حوزه انتخابیه بنده قبوضی را ارسال کردند که ارقام آن عجیب و غیر قابل باور بود، ارقامی همچون ۴ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان، یک الی دو میلیون تومان، آن هم برای خانواده های کم جمعیت در روستاها و شهرهای کوچک با مصرف حداقلی و بدون بدهی به هیچ عنوان قابل قبول نبوده و حتما باید مورد بررسی قرار بگیرد.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: عنوان می‌شود که این ارقام برای مشترکین پرمصرف لحاظ شده است در حالی که این چنین نبوده لذا حتما باید میزان مصرف دقیق آنها مشخص شود چرا که در تابستان با وجود گرمای بسیار زیاد در ساعات پیک مصرف، شاهد قطعی‌های ۵ الی ۷ ساعته در روز بودیم. اگر چه امسال گرما بیش از سال گذشته بود اما افزایش ۱۰ برابری قبوض غیر قابل قبول است.

نماینده مردم رامیان و آزادشهر در مجلس شورای اسلامی، اظهار کرد: علل ارقام عجیب و نجومی قبوض مشترکین خانگی را از مسئولان مربوطه نظیر معاون توانیر وزارت نیرو و مدیر عامل توزیع برق استان گلستان پیگیر شدم اما توضیح قانع کننده ای نداشتند. از این رو وزارت نیرو حتما باید در این خصوص شفاف‌سازی کرده و به مردم توضیح دهد و در صورت احجاف حقوق مردم که قطعاً هم همینطور است، مبلغ اضافی دریافت شده باید به حساب مشترکین بازگردد و تنها با یک عذر خواهی مسئله خاتمه پیدا نکند.

نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین اخبار