استان مازندران جمعه ۹ مهر ۱۴۰۰ ۲۱:۴۰ کد خبر :1677

سنگ اندازی بانک ها در پرداخت وام خُرد؛ با شرط معرفی دو ضامن

نگرش امروز – علی کریمی فیروزجائی با انتقاد از سختگیری بانک‌ها در اعطای وام خرد به متقاضیان دریافت تسهیلات، تصریح کرد: این سختگیری‌ها در اعطای وام خرد به مردم عادی در حالی صورت می‌گیرد که این نوع رفتار بانک‌ها باید در اعطای وام‌های کلان وجود داشته باشد.

نماینده مردم بابل در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه نمی‌‎توان انتظار داشت که بانک‌ها، هیچ نوع ضمانتی را در اعطای وام‌های خرد از متقاضیان دریافت نکنند، افزود: اما باید از با بازنگری در قوانین و مقررات توسط شورای عالی بانک‌ها یا هر نهاد دیگری، ارائه تسهیلات به متقاضیان با سهولت بیشتری صورت گیرد.

وی تصریح کرد: متأسفانه شاهدیم که برخی بانک‌ها فقط به متقاضیانی که دو کارمند رسمی دیگر، ضامن او باشند، وام اعطا می‌کنند در حالیکه این سختگیری‌ها به هیچ عنوان لازم نیست.

کریمی فیروزجایی با یادآوری اینکه کسر از حقوق خود متقاضی وام می‎‌تواند برای اعطای وام خرد به متقاضی کفایت کند، ادامه داد: نباید این سختگیری‌ها به حدی باشد که متقاضی از دریافت وام منصرف شود.

وی تأکید کرد: متأسفانه بانک‌ها در حال حاضر در اعطای وام‌های کلان سختگیری جدییت ندارند ولی در اعطای وام‌های خرد مقررات پیچیده‌ای وضع کرده‌اند.

کاهش سختگیری بانک‌ها نیاز به قانون مصوب مجلس ندارد

عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی یادآور شد: این مهم نیاز به قانون ندارد و از مواردی است که جز مقررات داخلی بانک‌ها به شمار می‌آید و بانک‌ها می‌توانند با اصلاح این رویه در اعطای تسهیلات خرد به مردم کمک کنند؛ اقدامی که در این شرایط اقتصادی یک ضرورت به شمار می‌آید.

نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین اخبار