استان خوزستان پنجشنبه ۷ مرداد ۱۴۰۰ ۱۳:۳۳ کد خبر :1478

تضعیف تولید در گروه ملی فولاد درپی محدودیتهای ناشی از مصرف برق

نگرش نیوز – نادر جعفر یوسفی در حاشیه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید خوزستان که در محل شرکت گروه ملی صنعتی فولاد ایران برگزار شد اظهارداشت: در حال حاضر به واسطه محدودیت های اعمال شده، بخشی از خطوط تولید کارخانجات این گروه فولادی متوقف شده است.

وی با اشاره به اینکه مجموعه گروه ملی فولاد ایران مشکلات متعددی طی سال های مختلف داشته است بیان داشت: به رغم تلاش های صورت گرفته برای رفع این مشکلات، برخی از موانع مانند محدودیت های ناشی از مصرف برق شرایط را برای این گروه فولادی دشوار کرده است.

یوسفی ادامه داد: محدودهای پیش آمده طی ۲ ماه اخیر، باعث توقف برخی از خطوط کارخانه و یا کاهش تولید شده است و این شرایط ضرر و زیان فراوانی را برای شرکت گروه صنعتی فولاد ایران درپی داشته است.

مدیرعامل شرکت گروه ملی صنعتی فولاد ایران یادآورشد: توقف و یا کاهش ظرفیت خطوط تولید به کاهش درآمدهای این شرکت منجر شده است که برای جبران زیان های پیش آمده باید منابع مالی جدیدی ایجاد شود.

وی بیان داشت: یکی از روش ها برای تامین این منابع، ایجاد ارتباط و اتصال گروه ملی صنعتی فولاد ایران با شرکت فولاد خوزستان است؛ این اعتقاد وجود دارد که در صورت ایجاد این ارتباط بین شرکت های بزرگ مانند گروه ملی، فولاد خوزستان و فولاد اکسین، ارزش افزوده بیشتری ایجاد می شود.

یوسفی یادآور شد: برنامه ریزی در تولید چرخه تولید محصولات فولادی و ایجاد ارزش افزوده در این بخش، قطعا فرصت های شغلی بیشتری را در استان فراهم خواهد کرد.

مدیرعامل شرکت گروه ملی صنعتی فولاد ایران با اشاره به تشکیل ستاد با حضور تعدادی از اعضای ستاد ملی تسهیل و رفع موانع تولید در محل این شرکت گفت: امروزایجاد ارتباط بین گروه های فولادی مستقر در استان حل مشکلات موجود و بهبود تولید نیز مورد تاکید قرار گرفت.

یوسفی با تاکید بر اینکه یکی از مهمترین خواسته های گروه ملی صنعتی فولاد ایران از ستاد تسهیل و رفع موانع تولید، تامین مواد اولیه مورد نیاز از شرکت فولاد خوزستان است گفت: یکی دیگر از خواسته های مطرح شده نیز، تسریع و تسهیل صدور کارت بازرگانی این شرکت است تا صادرات محصولات تولیدی گروه ملی به بازارهای جهانی، افزایش یابد.

مدیرعامل شرکت گروه ملی صنعتی فولاد ایران با اشاره به اینکه میزان بدهی های این شرکت در طول سنوات گذشته ۱۵ هزار میلیارد ریال بوده است گفت: با تلاش های متعدد از سال ۱۳۹۸ تاکنون بخش مهمی از این بدهی یعنی بیش از ۱۲ هزار میلیارد ریال آن پرداخت شده است.

شرکت فولاد خوزستان به عنوان یکی از عمده ترین تولیدکنندگان شمش فولادی مکلف است که محصولات خود را در قالب بورس کالا عرضه کند و این موضوع شرکت گروه ملی صنعتی فولاد ایران را با چالش تامین مواد اولیه روبرو کرده است.

نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید