استان مازندران یکشنبه ۱۲ بهمن ۱۳۹۹ ۱۳:۵۶ کد خبر :1111

پتروشیمی الوند فاقد مجوز فعالیت است

نگرش نیوز – محمود احمدی بی‌غش اظهار کرد: دغدغه بخش عظیمی از مردم ایران به عنوان بازنشستگان از نمایندگان خودشان، موضوع یکسان سازی حقوق بازنشستگان است.

وی افزود: بر این باور هستم، مجلس باید برای رسیدگی به این مهم ورود کند و در یک تصمیم قاطع، انقلابی و عادلانه به فریاد بازنشستگان برسد. چرا که این قشر زیر چرخ‌های گرانی و بی عدالتی آسیب می‌بینند. بازنشستگان پس از پشت سر گذاشتن بیش از ۳۰ سال خدمت و فعالیت در این کشور، امروز حداقل‌ها هم نصیبشان نمی‌شود و از این بابت گلایه‌مند هستند.

«پتروشیمی الوند» بدون مجوز وزارت نفت فعالیت می‌کند

نماینده مردم شازند و آستانه در بخش دیگر سخنان خود، گفت: اعتقاد دارم همه باید تابع قانون نظام جمهوری اسلامی ایران باشیم. در شازند، صنعتی به صورت غده چرکین دارد شکل می‌گیرد به نام «پتروشیمی الوند» که این پتروشیمی بدون داشتن مجوز از وزارت نفت، فعالیت می‌کند.

وی ادامه داد: هم اکنون اعلام می‌کنم همه مردم استان مرکزی هم شاهد باشند، این صنعت که دارد شکل می‌گیرد، بنا به گفته وزیر نفت و مدارکی که در اختیار دارم، هیچ گونه مجوزی از وزارت نفت ندارد، اما با شدت زیر چتر و سایه حمایت مسئولان ارشد استان و برخی دولتمردان فعالیت می‌کند.

احمدی بی‌غش تصریح کرد: متأسفانه از سهمیه آب آشامیدنی سد کمال صالح به این صنعت اختصاص داده‌اند و این صنعت در سال‌های آتی قطعاً باعث یک ناامنی محیط زیستی و کمبود آب آشامیدنی خواهد شد.

گوش شنوایی در این دولت نیست

وی بیان کرد: در این ارتباط، مخاطرات ناشی از احداث این واحد صنعتی را با معاون اول رئیس جمهور طی مکاتبه اعلام کردم اما متأسفانه گوش شنوایی در این دولت نیست و از این مجموعه متخلف به شدت حمایت می‌شود.

نماینده مردم شازند و آستانه ادامه داد: در صورتی که صنایع زیر دستی و پایین دستی پالایشگاه که هیچ آلایندگی ندارد و می‌تواند مفید باشد و همان چیزی که مردم مدعی هستند، یعنی مازوت که برای سلامتی خطرناک است، آن مجموعه حاضر است مازوت موجود در پالایشگاه امام خمینی (ره) شازند را خریداری کند و به فرآورده‌های مفید و سالم مثل نفت‌آب، بنزین، گازوئیل و… تبدیل کند و هیچ بار مخاطره‌ای نیز بر دوش مردم و دولت ندارد. اما این مجموعه چون «رانت» ندارد، کارش پیش نمی‌رود و با حرکتش مخالفت می‌کند.

احمدی بی‌غش تاکید کرد: حدود دو سال است از سرمایه‌گذاران این مجموعه توسط شهرک‌های صنعتی میلیاردها تومان پول دریافت شده است. اما در نهایت شهرک‌های صنعتی اراک بدون اینکه حتی یک متر زمین تحویل دهند. پس از مدت‌ها سرگردان کردن سرمایه گذار، عاقبت اعلام کردند که سرمایه‌گذار بیاید و پولش را پس بگیرد. در این مورد هر گونه قضاوت را بر عهده مردم می‌گذارم و ببینید بی عدالتی تا کجا پیشرفته است.

نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین اخبار