استان خوزستان سه شنبه ۱۶ دی ۱۳۹۹ ۰:۱۱ کد خبر :1062

دریافت گواهی سوءپیشینه برای داوطلبان انتخابات شوراهای روستایی از فردا

نگرش نیوز – علی‌حسین ‌حسین‌زاده اظهار داشت: داوطلبان شورای اسلامی شهر از ۲۰ آذر و داوطلبان شورای اسلامی روستاها از تاریخ ۱۶ دی امکان دریافت گواهی نداشتن سوء پیشینه را با مراجعه به دفاتر خدمات قضایی یا دفاتر پلیس ۱۰+ یا سامانه جامع خدمات الکترونیک قضایی به نشانی WWW.ADLIRAN.IR  دارند.

معاون سیاسی اجتماعی استانداری خوزستان افزود: بر اساس تبصره ۳ ماده ۳۰ قانون انتخابات شوراهای اسلامی، داوطلبان در هنگام ثبت‌نام باید گواهی نداشتن سوءپیشینه که از تاریخ صدور آن بیش از سه ماه نگذشته باشد را ارایه کنند.

وی با اشاره به تشکیل ستاد انتخابات خوزستان، ادامه داد:نخستین دوره آموزشی توجیهی انتخابات هفته گذشته، با حضور ۲۷ فرماندار استان و رییس ستاد انتخابات کشور در تهران برگزار شد.

حسین‌زاده اضافه کرد: در این دوره، نحوه اجرای انتخابات، آموزش‌ها، تکمیل بانک‌های اطلاعاتی، آمادگی زیرساختی مطرح شد.

وی ادامه داد: نخستین دوره آموزشی توجیهی بخشداران خوزستان نیز در هفته آینده برگزار خواهد شد.

حسین‌زاده همچنین گفت: با توجه به برگزاری همزمان انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا، برای بخشداری‌ها و فرمانداری‌ها ۲ هیات اجرایی خواهیم داشت.

بر اساس اطلاعیه شماره ۴ستاد انتخابات کشور، ثبت نام داوطلبان عضویت در شوراهای اسلامی شهرها از ۲۰ و ثبت نام داوطلبان عضویت در شوراهای اسلامی روستاها و تیره‌های عشایری از ۱۶ فروردین ۱۴۰۰ (هر کدام به مدت هفت روز) انجام می‌شود.

انتخابات ششمین دوره شوراهای اسلامی در روز جمعه ۲۸ خرداد ۱۴۰۰ برگزار می‌شود.

نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید