استان همدان پنجشنبه ۱۲ خرداد ۱۴۰۱ ۱۷:۲۲ کد خبر :6136

ارز ۴۲۰۰ تومانی ‌برای دولت حذف شد

نگرش نیوز – حمیدرضا حاجی‌بابایی رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: امام خمینی(ره) همه خوبی‌ها را در خود جمع کرد و دل‌ها را به سمت خود مجذوب کرد.

وی افزود: امام راحل مردم ما را به انقلابی  الهی و حسینی هدایت کرد و همه ملت ایران در آن برهه پشت سر امام خمینی(ره) ایستادند و انقلاب پیروز شد.

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه شهدایی زیادی در راه پیروزی انقلاب اسلامی تقدیم شد، بیان کرد: از ابتدای پیروزی انقلاب این موفقیت‌ها تداوم داشته  و آزمایش‌ها با گذشت از پیروزی انقلاب بزرگ تر و سخت تر شد.

حاج بابایی با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی ایران همه معادلات بین المللی را بر اساس فرمایشات امام راحل برهم زد ، عنوان کرد:   تمام اهداف و نظر امام  توجه به مردم بود و امام خدمت به مردم را برای حفظ نظام جمهوری اسلامی می‌خواست و حفظ نظام از مسیر پشتیبانی مردم می گذرد.

وی با بیان اینکه باید مردم را با تمام توان براساس فرمایش امام خمینی(ره) داشته باشیم، گفت: مردم ایران به تمام تاریخ اسلام واقف هستند و شناخت کامل از اسلام از ویژگی‌های مردم ایران است.

نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در اکثر اهداف والای انقلاب در صحنه‌های مختلف مسیر را طی کرده ایم ، تصریح کرد: یکی از اهداف بزرگ انقلاب اسلامی شناساندن دین اسلام به روایت ائمه معصومین به جهانیان است و علیرغم همه سختی‌ها در این مورد موفق بوده ایم.

وی با بیان اینکه جمهوری اسلامی محور نهضت بزرگ اسلامی و قرآنی است، ادامه داد: امروز با اشاعه اسلام ناب محمدی همه شناخت خوبی نسبت به این اسلام پیدا کرده اند و تفاسیر از اسلام مورد نظر کشورهای دیگر کمرنگ شده اند و این قدرت و نیرو سبب پیروزی محور مقاومت  در منطقه شد.

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مردم یمن علیرغم همه مشکلات در مقابل دشمنان و متجاوزان با حمایت‌های آمریکا و رژیم صهیونیستی پیروز شده و عقب ننشستند، ادامه داد: امروز اسلام اهلبیت برای همه دنیا شناخته شده است.

وی با بیان اینکه امروز کار دشمن به جایی رسیده که به دنبال ترور افراد کشور افتاده است، ادامه داد: این اقدام نشانه ضعف، استیصال و بدبختی دشمن است که دست به چنین اقداماتی می زند و امروز ملت ایران بدانند که ایران در قله قدرت دنیا است.

نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه امروز ایران اسلامی هزاران شهید حججی تربیت کرده است، تصریح  کرد: سپاه پاسداران در دنیا حرف اول را می زند و ارتش هم در بهترین شرایط  ممکن خود قرار دارد.

وی با بیان اینکه دشمن به دنبال ایجاد نا امنی و آشوب در کشور است ، گفت: به شهادت رساندن یک پاسدار در یک کوچه در تهران  نشانه  رذالت و پستی دشمنان انقلاب اسلامی است و این امنیت کنونی مدیون تلاش نیروهای امنیتی است.

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه رئیس جمهور برای ملت ایران ایستاد و اقداماتی کرد که در خور تحسین است ، گفت:  سال گذشته تنها ۱۷ میلیارد دلار نفت فروخته ایم و ۱۰ میلیارد دلار ارز ۴۲۰۰ تومانی برای کالای اساسی داده شده است.

وی با بیان اینکه امسال بر اساس پیش بینی‌ها ۳۰ میلیارد دلار برآورد فروش نفت ما بوده است، ادامه داد : همه این پول باید برای ارز ۴۲۰۰ تومانی هزینه شود و سال گذشته ۱۳ میلیون تن گندم خریدیم.

حاج بابایی با اشاره به اینکه کل گندم مصرفی داخل کشور ۸ میلیون تن است و ۵ میلیون تن از این گندم به اربیل و دیگر کشورهای همسایه قاچاق می‌شد ، ادامه داد: ما در شرایط گذشته یارانه تمام کشورهای همسایه را هم می دادیم.

وی با بیان اینکه مایه شرم من و امسال بنده است که کسی در جمهوری اسلامی توان تهیه یک کیلو مرغ را نداشته باشد، گفت: برخی افراد در کشور ماهی ۳۰ تا ۴۰ کیلو مرغ کباب می کنند.

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه به رئیس جمهور هم اعلام کردیم که مردم خط قرمز ما هستند ، تصریح کرد: تمام این اقدامات برای رفع تبعیض است و باید در راه جهاد تبیین مانند رهبری معطم انقلاب عمل کرد و توجهی به هجمه‌ها نکرد.

وی با بیان اینکه باید با مردم حرف زد و مشکلات را با مردم در میان گذاشت، گفت: ارز ۴۲۰۰ تومانی در سال ۱۴۰۱ حذف نشده و این ارز برای دولت حذف شده است ، سال قبل تورم رو به افزایش بود اما برنامه سال‌جاری کاهش نرخ تورم است و امسال به دولت گفتیم که حق ندارد که حتی یک دلار از بانک مرکزی برداشت کند.

حاج بابایی با اشاره به اینکه سال گذشته ۵۴ هزار میلیارد تومان از بانک مرکزی خلق پول شد، ادامه داد: همه باید برای اجرای برنامه‌های دولت پشت سر دولت با ایستند و به دولت کمک کنند.

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در طرح جدید نان به شیوه جدید عرضه می‌شود، ادامه داد: دولت در حال حاضر خود را پیدا کرده و ما باید شاهد وضعیت بهتری نسبت به آینده باشیم، مردم سرمایه این انقلاب هستند وگلایه مردم ایران در این زمینه به حق است و حق با مردم است.

وی با بیان اینکه مردم باید از دولت و مجلس حساب بکشند و مطالبه گری کنند ، گفت: اعتماد به دولت و مجلس باید توسط مردم باشند و همه مسئولان برای رفع مشکلات مردم سخت کار می کنند و من به شما نوید می‌دهم که معیشت به فضل الهی و برکت شهدای انقلاب بهتر می‌شود.

حاج بابایی با بیان اینکه بزرگترین رسالت دولت این است که اسیر حزب و نام گروه‌های سیاسی نشود، ادامه داد: دولت باید به افرادی مسئولیت بدهد که این افراد بر روی خاک کنار مردم بنشینند و درد مردم را بفهمند و با مردم زندگی کرده باشند.

وی با اشاره به اینکه به کار گیری افراد فاقد صلاحیت و تنها بر اساس نسبت خانوادگی شرک و ظلم و اجحاف در حق ملت ایران است، متذکر شد: افراد دارای صلاحیت باید به کار گرفته شوند و ابایی از ناراحتی افراد در این زمینه نباید مورد توجه قرار گیرد.

نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه باید از رهبری معظم انقلاب الگو برداری کنیم که فرزندان ایشان در هیچ منصبی مسئولیت ندارند، گفت: راز محبوبیت شهدایی مانند سلیمانی هم بروز چنین رفتارهایی است که وی نزد ملت ایران محبوب است و برای پیروزی باید به اسلام و سیره اهلبیت برگردیم.

نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید