استان خوزستان چهارشنبه ۱۷ فروردین ۱۴۰۱ ۱۲:۳۸ کد خبر :5220

ریزگردها مردم خوزستان را به ستوه آورده است

نگرش امروز – عبداله ایزدپناه نماینده مردم ایذه و باغملک در نشست علنی امروز (چهارشنبه ۱۷ فروردین ماه) مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور گفت: کسانی که تریبون در اختیار دارند مراقب باشند موجب تضعیف ارکان نظام نشوند. بیان هر مطلبی به صلاح نیست، سبب بی اعتمادی مردم به نظام نشوید. امام راحل مان فرمودند مجلس در رأس امور است محدود کردن مجلس در قانونگذاری کار شایسته ای نیست، حذف مجوز واردات خودرو از قانون بودجه ۱۴۰۱ سوال برانگیز است، رئیس کمیسیون تلفیق باید شفاف سازی کند و بگوید چه اتفاقی افتاده است.

نماینده مردم ایذه و باغملک در مجلس بیان کرد: ۲۵ سال از دستور رهبر عظیم الشأن انقلاب در خصوص اجرای طرح ۵۵۰ هزار هکتاری می گذرد فاز یک ناقص و فاز دوم در پرده ای از ابهام است. وزارت نیرو و جهاد کشاورزی هر چه سریع تر تعیین تکلیف کنند، با وجود سد کارون ۳ و رودخانه های موجود در شهرستان های باغملک تنش آبی بسیار بالا است، کمتر نقطه ای را مشاهده می کنیم که از کمبود آب شرب رنج نبرند.

وی ادامه داد: در حوزه راه ها و جاده ها وضعیت بسیار بحرانی است، تلفات جانی و مالی که در تصادفات جاده متحمل می شویم، گویای این واقعیت است، جاده های درون بخشی در دو دهه گذشته هیچ گونه توسعه ای نداشته اند محور اهواز – باغملک- ایذه همچنان کند و با سهل انگاری شرکت های پیمانکاری و عدم نظارت مسئولان مربوطه رو به رو هستیم، آزاد راه ایذه- لردگان ماه ها است کلنگ زده شده اما سرعت کار بسیار پایین است، محور باغملک- سیدون قبل از عید مجوز ماده ۲۳ آن صادر شد ضروری است هر چه سریعتر عملیاتی شود. از وزیر راه و شهرسازی دعوت کرده ام مجددا دعوت می کنم شخصا از حوزه انتخابیه بازدید کند.

این نماینده مجلس مطرح کرد: نرخ بالای بیکاری کمر مردم و جوانان را خمیده است از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، وزارت صمت و سایر وزراتخانه ها و نهاد ها از جمله بنیاد مستضعفان، ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) عاجزانه می خواهم دست به کار شوید فشار بیکاری و فقر را از دوش ۴۰۰ هزار جمعیت حوزه انتخابیه بردارید. گرچه تا کنون تلاش های زیادی شده اما گوش شنوایی نبود.

ایزدپناه تاکید کرد: اوضاع ورزش نابسامان است، وزیر ورزش با سفر به شهرستان ها مشکلات حوزه ورزش را رفع کند و ساماندهی کند. با وجود مناطق بکر و مستعد گردشگری و وجود آثار تاریخی و میراث فرهنگی اثری از کار این وزارتخانه ملاحظه نمی شود. بهداشت و درمان شرایط خوبی ندارد کمبود امکانات و نیروی انسانی درمان بیماران را به مخاطره انداخته است با توجه به پراکندگی حوزه و کوهستانی بودن آن راه اندازی اورژانس های جاده ای بسیار ضروری و لازم است.

این نماینده مجلس اظهار داشت: اجرای طرح رتبه بندی فرهنگیان، همسان سازی حقوق بازنشستگان با عنایت به قانون بودجه ۱۴۰۱ سریعتر انجام شود خواهران و برادران پیش دبستانی و نهضتی های جامانده تعیین تکلیف شوند. همچنین طرح افزایش نمایندگان و اصلاح جدول حوزه های انتخابیه بعد از ۲۲ سال هنوز به سرانجام نرسیده است درمجلس نهم و دهم و اکنون مجلس یازدهم وقت زیادی صرف بررسی این موضوع شد، اصل ۶۴ قانون اساسی صراحت دارد، آیا فکر نمی کنید با گذشت ۲۲ سال و تغییر ترکیب جمعیت و عوامل سیاسی و جغرافیایی وقت آن رسیده است به حقوق مردم در این خصوص رسیدگی شود.

عضو کمیسیوت کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس گفت: گرد و غبارها و ریزگردها با هر منشأ برون مرزی یا درون مرزی مردم خوزستان را به ستوه آورده که باید چاره اندیشی شود و باید سلامتی مردم در اولویت کار مسئولین دولتی باشد. در پایان به دولت مردمی توصیه می کنم مراقب باشند در انتصابات راه را گم نکنند و نیروهای امتحان پس داده، انقلابی و با تجربه به حاشیه رانده نشوند.

نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین اخبار