استان کردستان دوشنبه ۹ اسفند ۱۴۰۰ ۱۷:۳۱ کد خبر :4398

وانت های میوه فروش در چهار نقطه از سطح شهر سنندج ساماندهی می شوند

نگرش امروز _ سلطنت پوری، رئیس سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فرآورده های کشاورزی شهرداری سنندج  با بیان اینکه طرح ساماندهی وانت های میوه فروش از هفته آینده آغاز می شود، گفت: یکی از مشکلات اصلی سطح شهر که باعث ایجاد ترافیک، نازیبایی سطح شهر و همچنین نارضایتی شهروندان شده است بحث حضور وانت های میوه فروش در معابر اصلی است.

 

رئیس سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فرآورده های کشاورزی شهرداری سنندج گفت: بر اساس ممیزی صورت گرفته قریب به ۴۰۰ دستگاه وانت میوه فروش در معابر اصلی سطح شهر اقدام به فروش میوه و دیگر اقلام می کنند.

سلطنت پوری عنوان کرد: بر اساس ماده ۱۶ قانون بهبود مستمر محیط کسب و کار، شهرداری موظف است اراضی را در سطح شهر جهت بازارچه برای افراد کم توان و کم سرمایه یا تولید کنند و یا فروشندگان کم سرمایه قرار دهد.

وی افزود: در راستای اجرای این قانون و بر اساس برنامه ریزی و نظر کارشناسان چهار نقطه از سطح شهر جهت ساماندهی وانت های میوه فروش تعیین شد.

سلطنت پوری گفت: تپه لاله در میدان ۱۲فروردین، بلوار ارشاد، بلوار معلم و بلوار حمدی چهارنقطه ای است که جهت ساماندهی وانت های میوه فروش آماده سازی شده است.

وی افزود: عملیات تسطیح و آماده سازی، تعبیه سرویس بهداشتی و برقراری روشنایی در این نقاط انجام شده و این چهار نقطه در حال حاضرآماده حضور وانت های میوه فروش است.

رئیس سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فرآورده های کشاورزی شهرداری سنندج اعلام کرد: وانت های میوه فروش بلوار ۲۸ دی به بلوار ارشاد، وانت های میدان ۱۲ فروردین، بلوار مستضعفین و میدان نبوت به تپه لاله انتقال داده می شوند.

سلطنت پوری بیان کرد: وانت های میوه فروش مسیر های بلوار آزادگان، بلوار معلم، کمربندی کارگر به بلوار معلم و وانت های مسیر شهرک بهاران هم به بلوار حمدی منتقل می شوند.

وی خاطرنشان کرد: بر اساس طراحی صورت گرفته این چهار نقطه تعیین شده در سطح شهر گنجایش ۴۸۰ خودرو وانت میوه فروش را دارد.

رئیس سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فرآورده های کشاورزی شهرداری سنندج، در پایان با بیان اینکه طرح ساماندهی وانت های میوه فروش از هفته آینده آغاز می شود یادآور شد: امیدواریم با همکاری و تعامل نیروی انتظامی، راهنمایی و رانندگی، شهروندان و همچنین رانندگان وانت های میوه فروش در راستای اجرای این طرح و رفع مشکل ترافیک سطح شهر گام برداریم.

نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید