استان خوزستان سه شنبه ۲۳ آذر ۱۴۰۰ ۱۲:۵۹ کد خبر :2315

شرایط زندگی در اهواز برای من سخت است/ شرطم این بود که شاید ۵۰ نفر با خود بیاورم

نگرش امروز – رضا امینی شهردار اهواز روز گذشته در جمع دانشجویان دانشگاه شهید چمران، اظهار کرد: بعد از انتخابات ۱۴۰۰ تصمیم داشتم به جای مدیریت شهری، در بخش خصوصی و رویکردی دیگر کار کنم.

وی گفت: بعد از انتخابات دو سه شهر با من جهت مشورت تماس گرفتند که امکان تصدی شهرداری آنها را نداشتم، اهواز هم به مراتب بیشتر از آنها به جهت زندگی فردی این امکان برای من نبود و الان هم نیست و شرایط سختی را درحال طی کردن هستم.

امینی عنوان کرد: بعد از جلسه اول با اعضای منتخب شورای شهر اهواز از عین دو و سلیم آباد بازدید کردیم؛ در آنجا یاد شرایط عراق و یا بدتر از آن افتادم؛ بعد از مشورت، تصمیم به قبول مسوولیت شهرداری اهواز گرفتم و امروز هرچه جلوتر می‌روم بیشتر از حد تصورم به عمق فاجعه پی می‌برم.

وی در پاسخ به پرسشی در رابطه با انتصاب کارمندان شهرداری اصفهان به عنوان معاونان شهرداری اهواز، گفت: پیش از قبول مسوولیت در پاسخ به شورای شهر گفتم که ممکن است ۵۰ نفر هم با خود به شهرداری اهواز بیاورم و ممکن است مثلا لازم نباشد.

شهردار اهواز بیان کرد: اینکه گفته شد من ۸ یا ۹ نفر می‌آورم، صحیح نیست من گفتم ۸ یا ۹ محور از مشکلات شناسایی شده و برای حل آنها به مدیران جدید نیاز است؛ اگر این آدمها را در اهواز دارید و می‌توانید معرفی کنید، استفاده می‌کنم، وگرنه باید آدم‌هایی که می‌شناسم را از شهر خودم یا از شهر دیگری بیاورم.

وی گفت: شورایی ها گفتند فعلا ۴ یا ۵ نفر بیاورم و بعدا اگر نیاز بود بیشتر با خودت بیاور؛ اما من رودربایستی را کنار گذاشتم و گفتم نه؛ چون از اینکه انتخاب نمی‌شدم نگران نبودم بلکه خوشحال هم می‌شدم دنبال این بودم که شرایطم را قبول نکنند و بگویند دستت درد نکند [نمی‌خواهد].

امینی افزود: البته به من گفتند انتظار داریم به نیروهای بومی هم کار داده شود که گفتم حتما؛ چون قرار نیست یک روز یا ۴ سال کار بکنم و بعد اهواز به شرایط سابق بازگردد.

وی گفت: در آن زمان به شورا گفتم افرادی که میخواهم به اهواز بیاورم، مانند خودم رغبتی به آمدن به شهر اهواز ندارند؛ چون اهواز مشکلاتش زیاد است و در شرایط اب وهوایی آن هرکسی نمی‌تواند دوام بیاورد؛ مخصوصا کسی که در اصفهان با آن زیبایی و تمیزی و امکانات زندگی کرده باشد، به این راحتی نمی‌تواند به اهواز بیاید.

شهردار اهواز ادامه داد: چهار نفری که با خود برای مدیریت شهرداری آورده‌ام، با زحمت آمده‌اند چون قبول نمی‌کردند به اهواز بیایند؛ این مدیران متهم شدند که توانمند نیستند و حواشی به وجود آمد اما به آنها گفتم اگر با خدا معامله کردید به این حرف‌ها گوش ندهید.

وی با بیان اینکه ادعا ندارم از مدیران اهواز توانمندتر هستم، گفت: امروز به اهواز تعهد داده‌ام؛ تنها دو دلیل می‌تواند من را از شهرداری اهواز جدا کند یکی مخالفت اعضای شورا است و دیگری مرگ.

امینی در خصوص بحث مطالبات شهرداری‌ها از بابت عوارض آلایندگی ها عنوان کرد: با پیگیری مطالبات شهرداری از بخش آلایندگی ، بخش اعظمی از مسائل مالی شهرداری را رفع و رجوع می کنیم که اگر این مهم انجام شود علاوه بر پرداخت تمام بدهی شهرداری به پیمانکاران و کارکنان ، سهم بسیار مناسبی برای توسعه شهر و اجرای طرح‌های عمرانی باقی می‌ماند.

نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین اخبار