استان خوزستان شنبه ۶ دی ۱۳۹۹ ۲۳:۴۷ کد خبر :1058

آیا مامور ویژه مدیرعامل سازمان آب و برق، می تواند کشاورزان خوزستانی را آرام کند؟

نگرش نیوز – در پی اعتراض کشاورزان شهرستان ماهشهر نسبت به عملکرد سازمان آب و برق بدلیل آلوده کردن رودخانه جراحی توسط آب شورِ زهکشهای بالادست و بی توجهی سازمان آب و برق در جلوگیری از شور شدن آب رود جراحی و در نتیجه شور شدن اراضی کشاورزان با گسترش بحران نارضایتی کشاورزان از ایزدجو مدیرعامل سازمان آب و برق استان، این بار کشاورزان هویزه در اعتراض به عملکرد سازمان آب و برق در نیمه کاره رها کردن کانال زهکش WMD و عدم لایروبی زهکش های EMD و CMD که باعث خسارات هنگفت و غیرقابل جبران به کشاورزان شده است به صف معترضین سازمان آب و برق پیوستند.

جاسم بوعذار رییس صنف کشاورزان هویزه در یک مصاحبه رسانه ای طی روزهای اخیر در خصوص خسارت های ناشی از سوء مدیریت سازمان آب و برق به کشاورزان هویزه هشدار داده بود و از مسئولین و افکار عمومی طلب کمک و چاره جویی برای این مشکل کرده بود.

لازم به ذکر است سازمان آب و برق اقدام به احداث زهکشی بنام WMD در منطقه نموده است که متاسفانه سالهاست نیمه کاره رها کرده و این زهکش بدون خروجی و همچنین عدم عمل به وعده چند ساله لایروبی زهکشهای EMD و CMD که جزو وظایف مسلم سازمان آب و برق می باشد مایه خسارت فراوان به کشاورزان منطقه شده است.

منابعی موثق در سازمان آب و برق به هورنیوز اطلاع دادند با توجه به اینکه قصور سازمان آب و برق در هر دو موضوع مسلم است، ایزدجو به محجوبی معاون شبکه های آبیاری و زهکشیِ خود ماموریت ویژه داده است بحران فزاینده نارضایتی کشاورزان را که به سرعت درحال گسترش است مهار نماید. که در اجرای همین دستور با دعوت محجوبی از رییس صنف کشاورزان هویزه جلسه دو ساعته ای صبح امروز برگزار شد که بعد از آن بوعذار رییس صنف کشاورزان هویزه در مصاحبه ای از بی نتیجه بودن جلسه و وعده های غیر عملیاتی محجوبی خبر داد.

منابع مطلع خبر دادند قرار است فردا نشست محجوبی و مدیران سازمان با یوسفی رییس صنف کشاورزان ماهشهر برگزار شود که به نظر می رسد اگر باز هم بجای اقدامات عملی، محجوبی بخواهد تنها وعده بدهد باز هم بحران نارضایتی گسترده تر شود. شواهد نشان می دهد با اعتراضی که به عملکرد سازمان آب و برق از ماهشهر شروع شده نارضایتی های فروخورده کشاورزان سراسر استان در حال سرباز کردن است.

هورنیوز

نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین اخبار